pondělí 27. března 2017 Dita

Arsenal přišel v Birminghamu o Eduarda i o vítězství

Birmingham - Až v samém závěru přišli fotbalisté Arsenalu o výhru v utkání 27. kola anglické ligy na hřišti Birminghamu. Domácí hráli téměř celé utkání o deseti bez vyloučeného Martina Taylora, který viděl červenou kartu již ve 3. minutě za hrozivý faul na Eduarda. V třetí minutě nastavení proměnil James McFadden penaltu a svým druhým gólem v zápase rozhodl o konečném skóre 2:2.

Fotbalový útočník anglického klubu Arsenal

Arsenal, kterému dnes opět chyběl zraněný kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, tak zvýšil svůj náskok v čele tabulky jen o bod. Druhý Manchester United může stáhnout ve večerním duelu s Newcastlem rozdíl na tři body.

Pro zápas byla určující hned třetí minuta. Taylor brutálně fauloval Eduarda, který musel být přímo na hřišti ošetřen a následně odvezen do nemocnice. Podle britských médií má zlomenou levou nohu těsně nad kotníkem, na hřišti se objevila i krev. Zranění bylo natolik hrozivé, že televizní stanice Sky Sports odmítla odvysílat opakované záběry.

Vážné zranění spoluhráče vyvedlo fotbalisty Arsenalu z koncentrace a
Birmingham toho využil k otevření skóre. McFadden zužitkoval přímý kop a technickou střelou přes zeď nedal Manuelu Almuniovi šanci.

Po změně stran se Arsenal již plně soustředil na hru a velkým tlakem
dokázal skóre brzy otočit. Největší zásluhu na tom měl osmnáctiletý záložník Theo Walcott, který se nejprve prosadil dorážkou po rohovém kopu a následně samostatnou akcí a střelou k tyči. Jenže v závěru zaváhal levý bek hostů Clichy a daroval Birminghamu penaltu, kterou McFadden s přehledem proměnil.