pondělí 26. června 2017 Adriana

Florencie si po remíze se Sportingem zahraje Ligu mistrů, dál jde i Šimákův Stuttgart

aktualizováno 26. 8. 2009 23:14

Praha - Nejvyrovnanější dvojzápas o postup do základní skupiny Ligy mistrů hrála Florencie se Sportingem Lisabon. Na italské půdě šly oba celky do odvety po zápase, který skončil nerozhodně 2:2. Ve 35. minutě se ve Florencii trefil lisabonský Mountinho. Devět minut po změně stran kontroval střídající Jovetic, a zajistil tak italskému týmu postup do základní skupiny Ligy mistrů. Fotbalisté Arsenalu splnili roli favorita a bez větších potíží postoupili přes skotský Celtic do základních skupin Ligy mistrů. Dál postoupil i Stuttgart s Janem Šimákem, který je tak spolu s Rosickým a Tomášem Ujfalušim z Atlétika Madrid jediným Čechem, jenž postoupil do Ligy mistrů z předkola. Informace najdete také na serveru FotbalŽivě.cz.

Hráč Florencie Stevan Jovetic se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Sportingu Lisabon
  • Hráč Florencie Stevan Jovetic se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Sportingu Lisabon autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
  • Joao Mountinho se raduje z prvního gólu Sportingu Lisabon proti Florencii autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Arsenal, tým českého záložníka Tomáše Rosického, po výhře 2:0 na hřišti soupeře vyhrál doma rovněž o dvě branky 3:1, když se o góly postarali Eduardo z pokutového kopu, Eboue a střídající Aršavin. Rosický sice už vyléčil svalové zranění a trénuje s týmem, v nominaci na utkání se ale podle plánu neobjevil.

Čtvrté předkolo se naopak stalo konečnou pro dvojici českých reprezentantů v Kodani Libora Sionka a Zdeňka Pospěcha. Dánský celek nezužitkoval domácí výhru 1:0 a dveře do Ligy mistrů si zabouchl prohrou 1:3 na půdě kyperského mužstva APOEL Nikósie. Pospěch, který zařídil jediný gól prvního duelu, odehrál celé utkání. Sionko stihl při návratu po zranění závěrečných 24 minut.

Nepostoupil ani rumunský Temešvár Lukáše Magery, který se sklonil před Stuttgartem, když po domácí prohře 0:2 uhrál na hřišti soupeře jen bezbrankovou remízu. Magera nebyl v nominaci k utkání, Šimák odehrál za Stuttgart závěrečných 20 minut, které pro něj byly prvními v sezoně.

Do Ligy mistrů míří deset Čechů

Celkem se tak v letošním ročníku Ligy mistrů může představit deset českých fotbalistů. Rosický, Ujfaluši a Šimák se připojili k Petru Čechovi z Chelsea, Jaroslavu Plašilovi z Bordeaux, Tomášovi Sivokovi z Besiktase, Zdeňku Grygerovi z Juventusu, Marku Jankulovskému z AC Milán, Janu Šimůnkovi z Wolfsburgu a Tomáši Necidovi z CSKA Moskva, kteří již měli jistou účast ve skupinách.

APOEL Nikósie se díky postupu přes Kodaň podívá do Ligy mistrů poprvé v dějinách klubu. Stejně jsou na tom i rumunský klub Urziceni, maďarský Debrecín, Wolfsburg, Kazaň, Alkmaar, Standard Lutych a Curych. Letošní ročník, jehož losování je ve čtvrtek, tak bude mít nejvíce nováčků v historii.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Olympiakos Pireus - Šeriff Tiraspol 1:0 (0:0)

Branka: 82. Mitroglu. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). První zápas 2:0, postoupil Olympiakos.

APOEL Nikósie - FC Kodaň 3:1 (3:1)

Branky: 18. z pen a 41. Michel, 2. Kosowski - 22. N˙Doye. Rozhodčí: Plautz (Něm.). První zápas 0:1, postoupil APOEL.

Arsenal - Celtic Glasgow 3:1 (1:0)

Branky: 28. Eduardo z pen., 53. Eboue, 74. Aršavin - 90.+2 Donati. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). První zápas 2:0, postoupil Arsenal.

Stuttgart - Temešvár 0:0

Rozhodčí: Rosetti (It.). První zápas 2:0, postoupil Stuttgart.

Fiorentina - Sporting Lisabon 1:1 (0:1)

Branky: 54. Jovetič - 35. Moutinho. Rozhodčí: Webb (Ang.). První zápas 2:2, postoupila Fiorentina.