neděle 23. dubna 2017 Vojtěch

Zlín porazil v druhé lize Jihlavu 3:1, dvakrát se trefil Žůrek

Zlín - Druhou domácí výhru za sebou zaznamenali v druhé lize fotbalisté Zlína. V duelu s Jihlavou dnes zvítězili 3:1, dvakrát se prosadil útočník Žůrek. Zlín výborně začal a po prvním poločase vedl o dvě branky. Jihlava odolávala narůstajícímu zlínskému tlaku jen necelých 20 minut, pak ho po Jelínkově centru korunoval gólem hlavičkující Kroupa. Až do konce úvodního dějství potom existovalo na hřišti jediné mužstvo. Domácí soupeře válcovali a po individuální akci Žůrka, který své sólo jihlavskou obranou zakončil střelou k tyči, získali uklidňující náskok. Další gólovou pojistku navíc odmítl těsně před odchodem do kabin Lukaštík.

Zlín - Jihlava

Zlínští po změně stran polevili, ovšem Jihlava toho dlouho nedokázala využít. Až v 70. minutě v nepřehledné situaci spadl v zlínské šestnáctce hostující Tecl a kapitán Vysočiny Kadlec vykřesal z penalty jiskřičku naděje.

Jihlavě narostla křídla a začala domácí tým přehrávat. Zlín pod tlakem chyboval, nicméně v nejtěžších chvílích opět mužstvo nastartoval zkušený Žůrek. Tři minuty před koncem hledal po rychlém brejku lépe postaveného Kroupu, ale k tomu už se míč nedostal. Dezorientovaní obránci Vysočiny si jej totiž srazili do vlastní brány.

Zlín - Jihlava 3:1