úterý 12. prosince 2017 Simona

Olomouc i v odvetě převálcovala neškodný Aberdeen

aktualizováno 6. 8. 2009 22:49

Olomouc - Fotbalisté Olomouce si i v odvetě třetího předkola Evropské ligy vychutnali skotský Aberdeen a po vítězství 3:0 hladce postoupili do další části soutěže. Sigma zcela neškodného protivníka zlomila třemi góly už do poločasu, když se trefili Janotka, Kaščák a Hubník. I přes drtivou převahu v poli už domácí další góly nepřidali. Ordoš ve 48. minutě neproměnil penaltu. I přes vítězství 5:1 v prvním duelu olomoucký trenér Zdeněk Psotka příliš nehazardoval s výrazným náskokem a až na Otepku s Ordošem dal důvěru nejsilnější sestavě. A ta prodloužila noční můru Aberdeenu o dalších devadesát minut. Další informace najdete také na serveru fotbalživě.cz.

Utkání SK Sigma Olomouc- FC Aberdeen

Hosté zamíchali složením obranné linie, jenže defenzivní hra celého mužstva byla znovu jejich největší slabinou. Na důraz, rychlost ani kombinaci zadní šik Skotů nestačil. Už v páté minutě se mezi hostujícími stopery prosmýkl Petr a jeho střelu do tyče pohotově napálil do sítě dobíhající Janotka.

Z Aberdeenu v tu chvíli možná vyprchaly poslední zbytky vzdoru. Sigma ovládla dění na hřišti a už o osm minut později Janotkův vpád do šestnáctky zastavil Considine jen za cenu faulu. Kaščák z penalty připojil druhý gól.

Sigma bezpečně kontrolovala utkání

Po rychlých dvou gólech velký tlak Olomouce mírně opadl. I když domácí se asi už podvědomě šetřili na další ligové utkání na Slovácku, bezpečně kontrolovali vývoj. Ještě do přestávky skórovali i potřetí. Jak vypadá tlak na obránce předvedl už v nastaveném čase Hubník, jenž v pokutovém území obehrál Fostera a po kličce do středu hřiště oklamal i gólmana.

Nad odevzdaným soupeřem i po obrátce Olomouc čněla o třídu. S rychlými
průniky domácích fotbalistů si hosté vůbec nevěděli rady. Ve 48. minutě musel sólo Petra zastavit brankář Langfield jen dalším faulem ve velkém vápně, ale vzápětí chybu napravil a Ordošovi zlikvidoval penaltu. I tak třem stovkám nejvěrnějších fanoušků Aberdeenu došla trpělivost, klubové vlajky obrátili vzhůru nohama a přestali svůj tým povzbuzovat.

Aberdeen působil naprosto bezradně

Drobisz se v brance dlouhé minuty nudil, a když už se hosté před ním na chvilku usadili při rohovém kopu, málem z toho byla další trefa v jejich síti. Do otevřené obrany vtrhlo trio Olomouckých, gólovou ránu osamoceného Šultese po přesně sehraném přečíslení však vyrazil Langfield.

Skotové mohli být rádi i za třígólovou porážku. Blízko další brance byl v 81. minutě Janotka, ale jeho tečovaná střela skončila jen těsně vedle tyče. Levý horní roh těsně minul i Šultes, který se po individuální akci uvolnil uprostřed šestnáctky. Olomouc si na závěr užila několikaminutových ovací diváků ve stoje.