pátek 20. října 2017 Vendelín

Bohemians 1905 při návratu do ligy remizovali s Brnem

aktualizováno 27. 7. 2009 19:53

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 se při návratu do první ligy vítězství nedočkali a v úvodním kole nové sezony remizovali s Brnem 0:0. "Klokani"  měli v zaplněném Dolíčku většinu utkání převahu, ale hostující obranu se jim překonat nepovedlo. Nejblíže gólu byl po půlhodině hry Rychlík, který trefil z přímého kopu břevno. Bohemians se vrátili do ligy po roční pauze a jejich obnovená premiéra v soutěži přilákala do Dolíčku přes sedm tisíc fanoušků, kteří vytvořili tradičně skvělou kulisu. Domácí hráči ale jako by v úvodu zápasili s lehkou nervozitou a převahu zpočátku získali Brňané. K větším šancím se však přes spolehlivou vršovickou obranu nedostali.

Utkání Bohemians 1905 - 1. FC Brno

On-line přenos (ukončen):

00:00

Na hřiště nasoupily oba týmy. Sparťané hrají v červených dresech, Panathinaikos v zelených.

00:00

Sudí Ivan Bebeke zahájil zápas.

00:00

Bony Wilfried se pokusil o střelu. Míč skončil několik metrů od levé tyče.

00:00

Po standardní situaci hlavičkoval Holenda těsně vedle branky. Asistent rozhodčího však signalizoval ofsajd.

00:00

Na svých kopačkách drží míč Panathinaikos. Sparťané se snaží narušovat rozehrávku Řeků těsným pressingem.

00:00

Holenda byl na levém okraji pokutového území faulován. Z přímého kopu Žofčák rozehrál secvičený signál. K zakončení Bonymu Wilfriedovi zbýval krok.

00:00

Hra se nyní odehrává povětšinou ve středu hřiště. Sérii nepřesných přihrávek nakrátko přerušil prudkou, ale o to více nepřesnou střelou Salpingidis.

00:00

Tomáš Řepka si vysloužil za protesty žlutou kartu.

00:00

Pravý obránce Kušnír se dostal nečekaně na pravé straně pokutového území k míči. Zamířil však nepřesně.

00:00

Jan Holenda po centru z pravé strany vstřelil vedoucí gól Sparty.

00:00

Cissé nedokázal tváří v tvář brankáři Blažkovi dokončit kličku a dostat míč do prázdné branky.

00:00

Kamil Vacek se dostal na hranici malého pokutového území k míči a vstřelil druhý gól Sparty.

00:00

Blažek fauloval Salpingidise, za což rozhodčí nařídil pokutový kop a udělil brankáři žlutou kartu. Cissého penaltu však sparťanský gólman chytil.

00:00

Po další dobré kombinaci se Sparta dostala do možnosti před řeckou brankou. Balón z hlavy Bonyhgo Wilfrieda ukradl gólman Galinovič.

00:00

Holenda unikl po pravé straně a po jeho přihrávce chyboval Vyntra. Bony však nezareagoval včas a k míči se těsně před brankou nedostal.

00:00

Rozhodčí ukončil první poločas.

00:00

Začal druhý poločas utkání.

00:00

Hned po úvodním hvizdu si hledal prostor za obranou opět Cissé. Zastavil ho praporek asistenzta rozhodčího.

00:00

Bony Wilfried vystihl úmysly stopera Panathinaikosu. Střelu mezi odkryté tyče dostat nedokázal.

00:00

Žofčak přestřelil dalekým pokusem branku Galinoviče.

1 2

Po dvaceti minutách se Bohemians osmělili a těžiště hry se postupně přesunulo na polovinu hostů. V 21. minutě proletěl Dianův centr z rohového kopu napříč vápnem na Štohanzla, který vrátil míč zpět do ohně, ale Moravané horkou chvilku přestáli.

Ještě blíž k úvodní brance byl ligový nováček za osm minut, kdy Rychlíkův přímý kop z pravé strany zastavilo až břevno za překvapeným Burešem. Pražané se snažili k obvyklé bojovnosti přidat i nadstavbu a vůbec nepouštěli Brno k útočným akcím. V 32. minutě domácí znovu zahrozili, když Bartek sklepl vysoký centr na Zelenku, který na míč jen těsně nedosáhl.

I do druhé půle vstoupili aktivněji Vršovičtí. Po chvíli napřáhl z necelých dvaceti metrů Adam, brněnská obrana však stačila jeho střelu srazit kousek mimo. Na další větší šance si museli diváci dlouho počkat, a tak se mezitím bavili nelichotivými pokřiky na adresu konkurenční "Bohemky" ze Střížkova.

V 68. minutě se poprvé výrazněji připomněli hosté, kapitán Polách ovšem zakončil nad. Z protiakce se podobně vedlo hlavičkujícímu Niklovi. Nebezpečí i nadále představovaly především centrované míče. V 78. minutě vystrašil "klokany" jejich brankář Sňozík, jemuž vypadla z rukavic Dvorníkova hlavička po Kalivodově centru. Na opačné straně vzápětí chyboval i hostující Bureš, ale po Kaufmanově pokusu se nakonec kopal jen roh. Víc už ani jeden z týmů nevymyslel.
Zdroj: ČT24, ČTK