pondělí 23. října 2017 Teodor

Chelsea triumfovala v Anglickém poháru

Londýn - Fotbalový gólman Petr Čech po dvou letech opět vyhrál Anglický pohár. Chelsea s českým reprezentantem v brance v dnešním finále ve Wembley porazila 2:1 Everton a zopakovala triumf v nejstarší soutěži světa z roku 2007. Anglický pohár opanovala Chelsea popáté v historii. S Chelsea se ziskem prestižní trofeje rozloučil trenér Guus Hiddink. Dvaašedesátiletý Nizozemec byl v únoru, kdy nahradil Luize Felipeho Scolariho, jmenován koučem pouze do konce sezony.

Finále FA Cupu: Chelsea - Everton

Úvod zápasu vyšel skvěle Evertonu. Už po 25 vteřinách ho poslal do vedení Louis Saha. Francouzský útočník tak zaznamenal nejrychlejší gól v historii soutěže a předchozí maximum Boba Chatta z Aston Villy z roku 1895 překonal o pět vteřin.

Chelsea poté opanovala hru a vyrovnala ve 21. minutě, kdy se trefil Didier Drogba, který vstřelil svůj pátý gól v pátém finále anglických pohárů. Vedení na svou stranu londýnský klub strhl v 72. minutě po střele Franka Lamparda a mohl slavit první trofej od roku 2007. Pro Čecha byl dnešní triumf už šestou trofejí v Chelsea - dvakrát s týmem vyhrál anglickou ligu (2004/05, 2005/06), dvakrát Ligový pohár i Anglický pohár.

O rekordní zápis se vedle Sahy postaral Čechův spoluhráč Ashley Cole. Anglický reprezentant získal trofej už popáté (dvakrát s Chelsea a třikrát s Arsenalem). Něco podobného se podařilo pouze třem dalším hráčům v 19. století.