sobota 24. června 2017 Jan

Jan Polák přispěl gólem k pohárovému vítězství Anderlechtu

Praha - Do průběhu úvodních utkání 3. kola Poháru UEFA dnes z českých fotbalistů nejvýrazněji promluvil Jan Polák, který pomohl Anderlechtu Brusel k výhře 2:1 nad francouzským Bordeaux, když vstřelil vyrovnávací branku. Výhry se dočkal také Radek Šírl, jehož Zenit Petrohrad doma zdolal Villarreal 1:0. Naopak postup se velmi vzdálil Spartaku Moskva s Radoslavem Kováčem i Martinu Kolářovi v Helsingborgu.

Ilustrační foto

Anderlecht v souboji s Bordeaux prohrával poté, co český brankář Daniel
Zítka nezastavil penaltu Jussieho. Deset minut před koncem se však Polák opřel do míče a střelou z 17 metrů srovnal. V páté minutě nastavení pak dokonal obrat střídající Mbo Mpenza, který byl na hřišti teprve několik sekund. Další Čech v Anderlechtu útočník Stanislav Vlček dnes nebyl ani mezi náhradníky.

Lepší pozici do odvety získal také Zenit Petrohrad, za který Šírl odehrál
celý zápas. Ruský mistr dokázal zaskočit třetí tým španělské ligy
Villarreal, když v 63. minutě Pogrebňak využil chyby gólmana a do prázdné branky vstřelil jediný gól zápasu.

Zatímco na petrohradském týmu nebyla nerozehranost z ruské ligy znát,
Spartak Moskva na Marseille nestačil a prohrál 0:3. Domácí měli po celý
zápas územní převahu, kterou zužitkovali třemi góly během 17 minut druhé půle. Kováč odehrál celý zápas na postu defenzivního záložníka.

Jen o branku méně inkasoval na hřišti vedoucího celku nizozemské ligy
Eindhovenu švédský Helsingborg, v jehož sestavě odehrál 77 minut také český záložník Kolář. Jeho šance na postup jsou tak rovněž minimální.

Osmifinále Poháru UEFA se naopak přiblížilo anglickému Evertonu, který
vyhrál na hřišti norského Bergenu, a také německým Brémám. Ty jasně
porazily Sporting Braga 3:0, ovšem největší zásluhu na tom měl brankář Tim Wiese. Ten totiž dokázal zneškodnit hned dva pokutové kopy Portugalců.