ČTsport

ČTsport
sobota 21. dubna 2018 Alexandra

Fotbalisté Baníku vyplatí kvůli špatným výkonům 700 tisíc korun

Velikost textu:

Ostrava - Poslední domácí zápas s Plzní přijde fotbalisty ostravského Baníku draho. Musí totiž vyplatit do klubové pokladny částku o minimální výši 700 tisíc korun jako ušlý zisk za vstupenky z domácího zápasu, na který měli diváci po předchozím slabém výkonu a prohře fotbalistů v Příbrami vstup zdarma. Na utkání se Západočechy dorazilo přes 13 tisíc diváků.

Utkání Baník Ostrava - Viktoria Plzeň
Utkání Baník Ostrava - Viktoria Plzeň
Otevřít galerii
 • Utkání Baník Ostrava - Viktoria Plzeň autor: ČTK, zdroj: ČTK http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/8/780/77944.jpg?1238867703
 • FC Baník Ostrava autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/5/406/40533.jpg?1221146123

"Je to uzavřeno. Částka byla určena na sedm set tisíc korun a je interní záležitostí klubu, na koho kolik připadne," řekl Tomáš Petera pro oficiální web klubu. Ostrava na jaře tápe a z třetího místa se propadla až na osmou pozici. Trhlinu dostal i plán na postup do pohárové Evropy z domácího poháru, protože první čtvrtfinálový zápas mužstvo na hřišti druholigového Slovácka prohrálo gólem v nastavení 0:1 a v odvetě bude likvidovat těsnou ztrátu.

I když před utkáním v Liberci se v zákulisí spekulovalo, že další prohra by mohla stát místo trenéra Karla Večeřu, po bezbrankové remíze se zatím nic nemění. Petera však vyjádřil nespokojenost s výkonností některých jednotlivců. "Sportovní úsek dostal ode mě tři jména hráčů, se kterými dál nejsem spokojen. Řešení je ale nyní na generálním manažerovi s trenérem," uvedl Petera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.