Golfista roku

Hamburk porazil Bayern a vede fotbalovou tabulku

Hamburk - Fotbalisté německého Hamburku porazili ve šlágru prvního jarního kola bundesligy 1:0 mistrovský Bayern Mnichov. Díky tomu se dostali čela tabulky. Podzimní lídr Hoffenheim, jenž stejně jako Bayern ztrácí bod, má však víkendový zápas k dobru.

Fotbalový stadion
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Jediný gól utkání vstřelil minutu před přestávkou Mladen Petrič a připsal si devátou trefu v sezoně. Chorvatský útočník dorazil hlavou míč do sítě, poté co brankář Rensing vyrazil jen před sebe nebezpečnou střelu kapitána Davida Jarolíma. Český reprezentant byl spolu se střelcem gólu označen agenturou SID za nejlepšího hráče HSV.

Hosté měli několik velmi dobrých šancí na vyrovnání, ale protože kanonýři Toni a Klose selhali, připsal si tým trenéra Jürgena Klinsmanna první bundesligovou porážku od 27. září.