pátek 24. března 2017 Gabriel

Smutný zajistil Brnu v nastavení vítězství v Tipsport lize

aktualizováno 25. 1. 2009 18:31

Praha - Branka střídajícího Romana Smutného z druhé minuty nastaveného času zajistila fotbalistům Brna vítězství ve 12. ročníku zimní Tipsport ligy. Svěřenci trenéra Miroslava Beránka v dnešním finále v pražském Edenu porazili Kladno 2:1 a mohli se radovat z premiérového triumfu v tomto turnaji. Za výhru inkasovali 300 tisíc korun, poražený tým si vysloužil 100 tisíc.

Fotbalisté Brna vyhráli Tipsport ligu

Brňanům vyšel i vstup do utkání. Už po třech minutách si na kolmici za obranu naběhl Pospěch a chladnokrevným zakončením potvrdil roli kanonýra. Útočná posila jihomoravského celku byla při chuti, chvíli před pauzou ale nastřelila jen tyč. To už hráli Brňané bez špílmachra Polácha, který si v 10. minutě po souboji se Šislerem poranil lebku a musel do nemocnice.

O přestávce kladenský kouč prostřídal a změny brzy přinesly ovoce, když po standardní situaci vyrovnal Beneš. Favorit ovšem postupem času přebíral iniciativu a nakonec se dočkal vítězné branky. Kostolanský předvedl několik vynikajících zákroků, jednou mu pomohl i zdvižený praporek pomezního sudího, ale v druhé minutě nastavení už byl na Smutného dorážku po obrovském závaru krátký.

Brno dá finanční prémii na charitu

Finanční prémie, kterou brněnští fotbalisté získali za výhru, nejspíš půjde na charitativní účely. "Vedení nám slíbilo, že půlku z té částky dostanou hráči. Ještě jsme se nedomlouvali, ale část peněz asi dáme dětem v dětském domově," řekl kapitán Jan Trousil.

Kladenský fotbalista Martin Hřídel litoval brzy inkasovaného gólu. "Propásli jsme začátek, tam jsme zaspali po chybě v komunikaci. Každopádně zápas měl na tuhle fázi přípravy vysokou herní úroveň. Je mi líto Polácha, Šisler je šedesátikilový kluk, který by nikomu neublížil," řekl Hřídel.

Zdroj: ČT24, ČTK