sobota 24. června 2017 Jan

Ve finále Tipsport ligy se utkají fotbalisté Kladna a Brna

aktualizováno 24. 1. 2009 16:11

Praha - O vítězství v 12. ročníku zimního turnaje Tipsport liga se v nedělním finále utkají fotbalisté Kladna a Brna. Zatímco Středočeši v semifinále porazili Viktorii Žižkov až na penalty, Brňané jasně porazili druholigové Slovácko 3:0 i díky dvěma zásahům svých stoperů.

SK Kladno
SK Kladno

Žižkovská obrana měla v první půli velké problémy s presinkem kladenských útočníků, především pak s Mašanským. Ten však hrál smolný zápas. Po dvou zahozených šancích totiž musel být v 65. minutě odnesen ze hřiště na nosítkách a s poraněným kolenem byl převezen do nemocnice.

Hru Žižkova rozhýbala až střídání v útoku, kam přišli Naumov se Švancarou. Ale ani oni se skóre nepohnuli, a tak o prvním finalistovi rozhodl až penaltový rozstřel. V něm hned v první sérii neuspěl žižkovský Zenge, poté mířili mimo i kladenský Szabo a na druhé straně Sabou. V poslední sérii Procházka zachoval klid a posunul Kladno do finále.

Na výhře Brna se podílel Trousil se Živným

Brno pak předvedlo taktický výkon a o postupu přes Slovácko rozhodlo díky produktivitě při standardních situacích. Nejprve vleže doklepl míč do sítě kapitán Trousil, po změně stran centr z přímého kopu u tyče dorazil i druhý ze stoperů Živný.

Poté již Brno hru plně kontrolovalo a soupeře téměř nepouštělo k míči. Navíc čtvrthodiny před koncem tečoval Šuralův centr Pospěch a stanovil konečné skóre. "První půlka byla vyrovnaná, ale nakonec se nám podařilo dát šťastnou branku. Po změně stran už nám výsledek nahrával a dovedli jsme to do vítězného konce," řekl trenér Brna Miroslav Beránek.

Finálový souboj mezi Kladnem a Brnem se v pražském Edenu odehraje v neděli od 14:00, již od 10:30 se o konečné třetí místo utkají Viktoria Žižkov se Slováckem.