středa 28. června 2017 Lubomír

Kladnu k semifinále Tipsport ligy pomohl Zoubele

Praha - Fotbalisté Kladna se stali prvním semifinalistou zimního turnaje Tipsport liga. V dnešním čtvrtfinálovém duelu zdolali Středočeši v divoké přestřelce favorizovanou Plzeň 4:3, o výhře rozhodl dvě minuty před koncem na umělé trávě v pražském Edenu přesnou trefou z trestného kopu střídající Lukáš Zoubele. Kladenští se v semifinále představí v sobotu, soupeře zatím neznají.

SK Kladno
SK Kladno

Svěřenci kouče Martina Hřídela po vysoké sobotní výhře nad Teplicemi zdolali i Plzeň, další papírově silnější tým. Západočeši doplatili na špatné krytí standardních situací, po nichž inkasovali hned třikrát, včetně rozhodující trefy Zoubeleho z trestného kopu. Kladno dobrými výsledky na přípravném turnaji jako kdyby soupeřům chtělo naznačit, jak důkladně se chystá na jarní boj o záchranu v nejvyšší soutěži, kde mu po podzimu patří čtrnácté místo, těsně nad sestupovou hranou.

"Svědčí to o tom, že špatně fungovala spolupráce obrany a brankáře. Inkasovat tři góly ze standardek je moc. Ale jsme zatím ve fázi přípravy, kdy se těmto věcem ještě tolik nevěnujeme," uvedl plzeňský kouč Pavel Vrba, který druhou polovinu mužstva poslal k odpolednímu přípravnému klání do Norimberka. Silnější sestava se ale představila proti Kladnu.

Jeho tým sice od desáté minuty prohrával po brance Trappa, ale ještě do přestávky Kladno vývoj zápasu otočilo. Ve druhém poločase sice Viktoria po hlavičkách Navrátila a Mliky dvakrát dokázala kladenské vedení srovnat, ale na přesnou ránu Zoubeleho už nestačila reagovat.

"Samozřejmě nás to těší, navíc podle mě šlo o velmi kvalitní zápas na to, v jaké fázi přípravy se nacházíme. Bylo však vidět, že obrany na obou stranách nepracovaly moc dobře," řekl kladenský lodivod Hřídel.