čtvrtek 25. května 2017 Viola

Fotbalisté Manchesteru stanuli po výhře nad Boltonem v čele Premier League

Londýn - Fotbalistům Manchesteru United se po výhře 1:0 na hřišti celku Bolton Wanderers podařilo po 22 kolech aktuálního ročníku anglické ligy stanout v čele průběžné tabulky. Jedinou branku utkání dal až v 90. minutě útočník Berbatov. Stejného výsledku dosáhla i Chelsea, která vstřelila proti Stoke rozhodující gól až v třetí minutě nastavení a patří jí třetí místo.

Hráči Manchesteru United

Manchester se v Boltonu dlouho nemohl prosadit a střelecké pokusy "Reds" většinou končily na výborně chytajícím domácím brankáři Jääskeläinenovi. Rozhodující okamžik utkání přišel až v poslední minutě normální hrací doby, kdy Tevez odcentroval na svého partnera z útoku Berbatova, který se tváří v tvář finskému brankáři nemýlil.

Chelsea se na domácím stadionu Stamford Bridge proti urputně bránícímu Stoke dlouho trápila a po půlhodině zápasu dokonce nečekaně prohrávala. Po dlouhém pasu se uvolnil hostující Delap, prosmýkl se přes obranné duo Alex - Cole a zblízka přehodil brankáře Petra Čecha. Záložník Stoke je známý především svými neobvykle dlouhými autovými hody, nyní ale dokázal, že umí velmi dobře hrát také nohama.

Po inkasovaném gólu vyvinuli domácí obrovský tlak, z kterého v 88. minutě nejdříve hlavou vyrovnal střídající obránce Belletti a v předposlední minutě nastaveného času rozhodl nechytatelnou ranou k tyči zastupující kapitán "Blues" Lampard.