sobota 22. července 2017 Magdaléna

Liverpool si upevnil vedení v anglické lize

aktualizováno 28. 12. 2008 17:58

Londýn – Liverpoolský fotbalový tým dnes jednoznačně přehrál Newcastle. Výhrou 5:1 si tak pojistil vedení v anglické lize. Je zároveň nesporné, že Liverpool vstoupí v čele ligové tabulky do roku 2009. Liverpool má momentálně v čele tabulky na kontě 45 bodů. Druhá Chelsea v dnešním zápasu proti Fulhamu pouze remizovala 2:2 a do nového roku vstupuje s tříbodovou ztrátou.

Radost hráčů Liverpoolu

Newcastle před utkáním s Liverpoolem vyhrál na domácím hřišti šest zápasů za sebou, lídrovi tabulky ale vydržel odolávat jen 31 minut. Pak skóre otevřel Gerrard, chvíli po něm oslavil přesnou trefou svůj 450. zápas v dresu Liverpoolu finský obránce Sami Hyypiä.

Newcastle sice v nastavení první půle snížil díky Davidu Edgarovi, hostům se ale po přestávce podařilo vedení díky druhému zásahu Gerrarda a gólům Ryana Babela a Xabiho Alonsa z penalty zvýšit. Nebýt několika skvělých zákroků brankáře Shaye Givena, mohli domácí prohrát mnohem větším rozdílem.