Cyklotoulky

Tottenham zvítězil na hřišti West Hamu 2:0

Londýn - V dohrávce 16. kola anglické Premier League porazili fotbalisté Tottenhamu West Ham na jeho hřišti 2:0. Díky lepšímu skóre se dostali před svého soupeře na 15. místo tabulky. Šlo o vůbec první výhru Tottenhamu v této sezoně v roli hostujícího týmu.

Fotbalisté Tottenhamu Hotspur
zdroj: ČT24 autor: ČT24

V londýnském derby se z lavičky domácích díval český brankář Jan Laštůvka, jak nemá jeho kolega Robert Green v prvním poločase příliš co na práci. Po změně stran však svěřenci Harryho Redknappa, jenž právě ve West Hamu dlouhá léta trénoval, notně přidali a vypracovali si i nebezpečné šance.

Skóre otevřel v 68. minutě po ideálním centru reprezentanta Lennona hlavou King. Obrana Tottenhamu pak byla v závěru vystavena drtivému tlaku domácích, ti se ale neprosadili. Naopak důležitou výhru v duelu týmů z konce tabulky pečetil v 89. minutě střídající O'Hara.