sobota 16. prosince 2017 Albína

Druholigové Burnley vyřadilo po Chelsea z poháru i Arsenal

Londýn - Fotbalisté druholigového Burnley získali v anglickém Ligovém poháru skalp dalšího slavného soupeře. Dnes po výhře 2:0 na domácím stadionu vyřadili ve čtvrtfinále Arsenal, v předchozím kole zdolali před necelým měsícem jiný londýnský velkoklub Chelsea.

Hráči londýnského Arsenalu

Burnley dnes předvedlo ještě lepší výkon než v listopadu proti Chelsea. Zatímco londýnský celek, kterému chyběl český gólman Petr Čech, vyřadilo až po penaltovém rozstřelu, o výhře nad Arsenalem rozhodlo díky dvěma brankám Kevina McDonalda po 90 minutách.

Trenér hostujícího Arsenalu Arséne Wenger dal na stadionu Turf Moor šanci tradičně mladým fotbalistům. Základní jedenáctka měla věkový průměr 19,9 roku.

Zatímco však v předchozích dvou zápasech dali mladíci "Kanonýrů" v Ligovém poháru Sheffieldu United a Wiganu dohromady devět gólů, dánského brankáře Briana Jensena dnes překonat nedokázali.

Také v druhém dnešním čtvrtfinále se z postupu radoval druholigový klub. Derby po gólu z penalty v poslední minutě utkání vyhrálo na hřišti Stoke City 1:0.