sobota 21. dubna 2018 Alexandra
SOUHRN 24. KOLA PRVNÍ LIGY

Plzeň remizovala se Spartou a Slavia se blíží, Jablonec se dělil se Sigmou

aktualizováno 15. 4. 2018 20:30

Už jen pět. Na tolik bodů se ztenčil čtrnáctibodový náskok fotbalistů Viktorie Plzeň po podzimní části ligy za osm jarních kol. Po remíze se Spartou 2:2 už se mistrovská Slavia, která zdolala Karvinou 3:2, opět přiblížila, a tlak na lídra se zvyšuje. Důležitý souboj aspirantů na evropské poháry mezi Jabloncem a Sigmou Olomouc branku nepřinesl, nerozhodným výsledkem skončil i duel Teplic s Mladou Boleslaví. Důležitá domácí vítězství naopak slavili hráči Baníku Ostrava, Slovácka a pražské Dukly. Na poslední místo proto kleslo Brno.

Radost fotbalistů Slavie

Plzeň - Sparta 2:2

Tahák 24. kola fotbalové ligy skončil bez vítěze. Sparta si vzala příklad z Bohemians a rychle vedla v Plzni 2:0. Lídr tabulky se ale otřepal a dokázal vyrovnat. Následoval urputný boj o vítězství, ale to se nikomu urvat nepodařilo. Plzeň tak vede před Slavií už "jen" o pět bodů. Sparta zůstala šestá.

Řezník: Padlo to na nás

Slavia - Karviná 3:1

Karvinští brzy vedli v Edenu po trefě Jana Kalabišky, ale ve 29. minutě srovnal Miroslav Stoch a slovenský záložník po pauze dokonal obrat. Na 3:1 pro Slavii zvýšil v 78. minutě Jakub Jugas a střídající Tomáš Wágner tři minuty před koncem už jen snížil. Karviná nebodovala poprvé po osmi zápasech a zůstala blízko sestupovým příčkám.

Trpišovský: Doma si začátek zápasu vždycky sami zkomplikujeme

Jihlava - Zlín 1:1

Vysočině zachránil bod se Zlínem až ve třetí minutě nastavení střídající Davis Ikaunieks, který tak odpověděl na vedoucí branku Daniela Holzera z 63. minuty. Ani jeden z týmů si příliš nepolepšil v boji o záchranu, Vysočina po skvělém vstupu do jara nevyhrála počtvrté za sebou.

Teplice - Mladá Boleslav 1:1

Také Mladá Boleslav vybojovala remízu až v závěru díky trefě Nikolaje Komličenka z 85. minuty. V té době přitom už hosté hráli bez vyloučeného Aleksandera Šušnjara. Teplické mužstvo poslal do vedení po hodině devatenáctiletý talent Patrik Žitný svým třetím gólem při pátém ligovém startu.

Jablonec - Olomouc 1:1

Sobotní šlágr branku nepřinesl. Domácí Jablonec byl sice aktivnější a vypracoval si řadu nadějných příležitostí, ale olomouckého gólmana Miloše Buchtu nedokázal překonat. V tabulce soupeře z Hané nepřeskočil a po sérii šesti ligových výher z úvodu jara podruhé za sebou remizoval. Sigma má proto stále o bod více a zůstává třetí, její pozici však bude atakovat Sparta.

Jílek: Z celkového pohledu musíme brát bod

Ostrava - Bohemians 1905 2:0

Z posledních čtyř ligových utkání vytěžil Baník Ostrava deset bodů. Tentokrát porazil Bohemians 2:0 a poskočil na patnáctou příčku, čtrnáctá Jihlava má o dva body více. Do střelecké listiny se v průběhu druhé půle zapsali obránci Jiří Fleišman s Lukášem Pazderou.

Slovácko - Brno 1:0

Velmi důležité vítězství si připsalo Slovácko. Před vlastními příznivci totiž porazilo Brno 1:0 a odskočilo pásmu sestupu na rozdíl dvou bodů. Aktuálně je třinácté, Zbrojovka nedala už 490 minut branku a patří jí poslední místo. Jediný gól vstřelil v 58. minutě Jan Juroška.

Dukla Praha - Liberec 2:0

Cenný skalp favorizovaného soupeře zaznamenala Dukla. Pražané si na Julisce vyšlápli na pohárového aspiranta z Liberce, kterého zdolali 2:0 po brankách Ivana Schranze s Lukášem Holíkem a polepšili si v boji o záchranu. Z desátého místa jsou od sestupového pásma vzdáleni rozdílem čtyř bodů. Slovan zůstal pátý.