čtvrtek 19. dubna 2018 Rostislav
LA LIGA

Barcelona nasázela šest branek, Atlético rozmetalo Sevillu

aktualizováno 25. 2. 2018 23:08

Mohl si zapsat další hattrick, Cristiano Ronaldo ale v závěru duelu s Alavésem ukázal, že myslí i na spoluhráče. Hvězdný útočník přenechal penaltu Karimu Benzemovi, který tak pojistil jasnou výhru Realu před vlastními fanoušky 4:0. Ještě více si zastřílela vedoucí Barcelona, která Gironu přejela 6:1. A kanonádu spustilo i Atlético Madrid, které přestřílelo Sevillu na jejím hřišti 5:2. Valencie si zase poradila s Realem Sociedad, který zdolala 2:1 a zůstává čtvrtá.

Radující se Koke

Sevilla sice měla proti Atlétiku první šanci zápasu, Muriel ale gólmana Oblaka nepřekonal. Po půlhodině hry na druhé straně otevřel skóre Costa, který využil fatální zaváhání domácích v rozehrávce. Vzápětí mohli Andalusané vyrovnat, N'Zonzi ale trefil břevno.

Griezmann svými trefami orámoval poločasovou přestávku. Nejprve se prosadil povedenou ranou do šibenice a poté proměnil penaltu. V 65. minutě přidal čtvrtý zásah Koke po další chybě domácí obrany a přihrávce Griezmanna.

Francouzský reprezentant mohl posléze zkompletovat hattrick, trefil však tyč. Nakonec se mu to ale povedlo v 81. minutě po Ňíguezově přihrávce. Tři góly v zápase dal poprvé od 21. prosince 2014, kdy přispěl k výhře Atlética 4:1 v Bilbau.

Za domácí vstřelili v závěru čestné góly Sarabia a Nolito. Sevilla prohrála na svém stadionu teprve druhé z posledních 25 ligových utkání. Atlético drží sérii pěti vítězných duelů.

Cristiano Ronaldo (vpravo) slaví gól Realu Madrid

Ronaldo se vrátil do sestavy Realu Madrid poté, co v týdnu proti Leganés odpočíval. Ve 44. minutě otevřel skóre střelou z otočky po Benzemově přiťuknutí. A když jen 50 vteřin po nástupu do druhé půle zvýšil po brejku Bale, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Real nedovolil drama, naopak Ronaldo přidal další branku, svou už 299. ve španělské lize. V závěru pak odmítl možnost na jubilejní třístou trefu a hattrick, když po faulu na Balea přenechal pokutový kop Benzemovi.

Jasnou výhru přidala i Barcelona, která sice s Gironou už ve 3. minutě prohrávala, ale brzy utekl Luis Suárez a srovnal. Nahrál mu Lionel Messi, který následně dvěma góly zařídil obrat.

Messi nejprve ve vápně zaměstnal tři obránce, našel si lepší pozici a zamířil přesně. Následně si stoupl k přímému kopu a chytrou střelou po zemi nachytal hostující zeď i brankáře. Ještě do poločasu pak přidal čtvrtou branku opět Suárez a po změně stran završil hattrick. Trefil se také Philippe Coutinho.

Fotbalisté Valencie porazili Real Sociedad 2:1 a ze čtvrtého místa ztrácejí na třetí Real Madrid znovu jen dva body. Obě branky vítězů vstřelil Santi Mina. Valencie zvítězila potřetí v řadě a na domácím hřišti se jí daří: v této sezoně na stadionu Mestalla prohrála jen s Villarrealem a "Bílým baletem".

Mina otevřel skóre ve 34. minutě, poté co si gólman Toňo na poslední chvíli rozmyslel výběh pro centrovaný míč a ten doputoval k nedůsledně hlídanému dvaadvacetiletému útočníkovi. Hosté sice v druhém poločase vyrovnali zásluhou Oyarzabala, v 68. minutě ale definitivně rozhodl po další Toňově chybě Mina. V závěru domácí zachránila tyč.

Výsledky 25. kola La Ligy

Celta Vigo - Eibar 2:0 (56. Aspas, 79. Maxi Gómez), Real Madrid - Alavés 4:0 (44. a 61. Ronaldo, 46. Bale, 89. Benzema z pen.), Leganés - Las Palmas 0:0, FC Barcelona - Girona 6:1 (5., 44. a 77. L. Suárez, 30. a 36. Messi, 66. Coutinho - 3. Portugués), Villarreal - Getafe 1:0 (3. Ünal), Athletic Bilbao - Málaga 2:1 (17. Susaeta, 44. San José - 13. En-Nesyri), Valencie - Real Sociedad 2:1 (34. a 68. Mina - 54. Oyarzabal), FC Sevilla - Atlético Madrid 2:5 (85. Sarabia, 89. Nolito - 42., 51. z pen. a 81. Griezmann, 29. Costa, 65. Koke), Levante - Betis Sevilla 0:2 (55. vlastní Chema, 69. León).