sobota 26. května 2018 Filip

Atlético Madrid nepustilo dál Lüftnerův tým, Arsenal padl doma s Östersundem

aktualizováno 22. 2. 2018 23:14

Český obránce Michael Lüftner si osmifinále fotbalové Evropské ligy s FC Kodaň nezahraje. Jeho celek podlehl v odvetě na stadionu Atlética Madrid 0:1. Lazio Řím bez větších problémů zareagovalo na prohru z úvodního zápasu v Rumunsku s FCSB (0:1) a před svými fanoušky deklasovalo soupeře i díky hattricku Cira Immobileho 5:1. Zato Arsenal nepotěšil fanoušky, když na svém stadionu podlehl švédskému Östresundu, ale na jeho postupu to nic nezměnilo.

Stephan Andersen inkasuje na stadionu Atlétika

Atlético rozhodlo o výhře v odvetě už v sedmé minutě, kdy Kévin Gameiro ránou zpoza vápna překonal gólmana Andersena, a madridský klub postoupil s celkovým skóre 5:1. Kodaň ještě nikdy neporazila klub ze španělské La Ligy.

Arsenal si ze Švédska přivezl pohodlný náskok 3:0, přesto se na domácím hřišti zapotil. V 22. a 23. minutě totiž hosté dvakrát překonali gólmana Davida Ospinu, konkrétně Hosam Aiesh a Ken Sema. Po změně stran ale "Kanonýry" uklidnil Sead Kolašinac.

Útočník Lazia Immobile prožívá nejúspěšnější sezonu v kariéře. Nastřílel v ní už 31 soutěžních branek a dnes se stal prvním Italem, který dal tři góly v evropské soutěži, od prosince 2007, kdy se čtyřikrát za Bayern Mnichov prosadil Luca Toni proti Arisu Soluň.

Neapol musela v Lipsku dohánět manko z prvního zápasu (1:3) a povedlo se jí duel zdramatizovat. V 33. minutě otevřel skóre ve prospěch hostů Piotr Zieliňski a čtyři minuty před koncem zvýšil Lorenzo Insigne. Kýženou třetí branku ale svěřenci Maurizia Sarriho nepřidali a v soutěži končí.

Bergamo vedlo nad Dortmundem od 11. minuty zásluhou Rafaela Tolóie, v závěru ale vyrovnal z dorážky střídající Marcel Schmelzer a díky tomu Borussia postoupila s celkovým skóre 4:3.

Sestřih utkání Athletic Bilbao - Spartak Moskva

Soupeř Viktorie Plzeň v boji o 11. místo v koeficientu UEFA a tím i o možný přímý postup do Ligy mistrů pro šampiona české ligy Salcburk vyhrál 2:1 nad San Sebastianem a v soutěži také pokračuje. Na Dabburův gól sice ještě zareagoval obránce hostů Navas, právě střelec branky ale dostal v druhém dějství červenou kartu a postup rakouského klubu stvrdil z penalty Valon Berisha.

Dál naopak jde i Zenit Petrohrad, který dotáhl jednobrankové manko z prvního duelu a doma Celtic Glasgow porazil 3:0. Skotský celek neudržel čisté konto na hřišti soupeře v hlavní fázi Evropské ligy od listopadu 2009.

Na páteční los osmifinále se mohou těšit též Dynamo Kyjev, Lokomotiv Moskva, Sporting Lisabon a Lyon.

Odvetná utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Lokomotiv Moskva - Nice 1:0 (1:0) Branka: 30. I. Denisov. První zápas 3:2, postoupil Lokomotiv. Atlético Madrid - Kodaň 1:0 (1:0) Branka: 7. Gameiro. První zápas 4:1, postoupilo Atlético.

Dynamo Kyjev - AEK Atény 0:0 První zápas 1:1, postoupilo Dynamo.

Zenit Petrohrad - Celtic Glasgow 3:0 (2:0) Branky: 8. Ivanovič, 27. Kuzjajev, 61. Kokorin. První zápas 0:1, postoupil Zenit.

Lipsko - Neapol 0:2 (0:1) Branky: 33. Zieliňski, 86. Insigne. První zápas 3:1, postoupilo Lipsko.

Villarreal - Lyon 0:1 (0:0) Branka: 86. Traoré. ČK: 78. Costa (Villarreal). První zápas 1:3, postoupil Lyon.

Lazio Řím - FCSB 5:1 (3:0) Branky: 7., 43. a 71. Immobile, 35. Bastos, 51. Anderson - 82. Gnohéré. První zápas 0:1, postoupilo Lazio.

Sporting Lisabon - Astana 3:3 (1:1) Branky: 53. a 63. Fernandes, 3. Dost - 37. Tomasov, 80. Twumasi, 90(+4). Šomko. První zápas 3:1, postoupil Sporting.

Bergamo - Dortmund 1:1 (1:0) Branky: 11. Tolói - 83. Schmelzer. První zápas 2:3, postoupil Dortmund.

Bilbao - Spartak Moskva 1:2 (0:1) Branky: 57. Etxeita - 44. Adriano, 85. Melgarejo. První zápas 3:1, postoupilo Bilbao.

Salcburk - San Sebastian 2:1 (1:1) Branky: 10. Dabbur, 73. Berisha z pen. - 28. Navas. ČK: 71. Navas (San Sebastian). První zápas 2:2, postoupil Salcburk.

AC Milán - Ludogorec Razgrad 1:0 (1:0) Branka: 21. Borini. První zápas 3:0, postoupil Milán.

Arsenal - Östersund 1:2 (0:2) Branky: 47. Kolašinac - 22. Aiesh, 23. Sema. První zápas 3:0, postoupil Arsenal.

Braga - Olympique Marseille 1:0 (1:0) Branka: 31. Horta. První zápas 0:3, postoupila Marseille.