neděle 27. května 2018 Valdemar
Anglický pohár

Chelsea prošla do čtvrtfinále FA Cupu, demolici Hullu režíroval Giroud

Druhé suverénní vítězství za sebou si před vlastními příznivci připsali fotbalisté Chelsea. Po ligovém skalpu West Bromwiche (3:0) porazili v osmifinále Anglického poháru 4:0 Hull City. Bilancí 1+2 zazářil Olivier Giroud, lednová posila z Arsenalu. Dva góly vstřelil Willian a jeden Pedro. V dalším kole je i Leicester City, který doma udolal druholigový Sheffield United 1:0 zásluhou trefy Jamieho Vardyho.

Olivier Giroud (vlevo) slaví se spoluhráči gól proti Hullu

"Blues" vykročili za postupem už v prvním poločase. Během 42 minut totiž vstřelili všechny góly. Nejprve se precizní střelou z hranice pokutového území prosadil brazilský záložník Willian, poté využil nezištnou přihrávku Fábregase rychlonohý Španěl Pedro, třetí zásah přidal opět Willian a poslední hřebíček zatloukl do sítě Hullu francouzský útočník Giroud.

"Foxes" naopak více než hodinu nedokázali prolomit defenzivní tvrz Sheffieldu. Kanonýr Vardy je však opět nezklamal. Jednatřicetiletý forvard zužitkoval v 66. minutě milimetrově přesný centr Mahreze a skóroval v pátém soutěžním utkání v řadě.

Výsledky osmifinále FA Cupu:

Chelsea - Hull City 4:0 (2. a 32. Willian, 27. Pedro, 42. Giroud), Leicester City - Sheffield United 1:0 (66. Vardy).