Kooperativa NBL 2023/2024

Baník sestřelil třemi góly Bilenkyj, výhru Jihlavy zařídil Dvořák

V polovině února odstartuje jarní část fotbalové ligy a tuzemské kluby už ladí formu v přípravných zápasech většinou v teplotně přívětivějších zemích. Výhry si připsaly Jihlava, Zlín i Mladá Boleslav, nejtěžší porážku musel zkousnout Baník Ostrava.

Utkání Baník Ostrava - Michalovce
zdroj: twitter.com/FC Baník Ostrava

Ostravší fotbalisté v závěrečném utkání soustředění v Turecku podlehli Olimpiku Doněck 0:3. Druhý poločas za prvoligového nováčka odehrál bývalý obránce Plzně a české reprezentace Václav Procházka, který by se měl stát další posilou klubu, bojujícího o záchranu.

Třiatřicetiletý stoper Procházka je volným hráčem poté, co ukončil angažmá v tureckém Osmanlisporu. Ostrava s Olimpikem prohrávala už od deváté minuty, kdy se prosadil Stanislav Bilenkyj. Mladý útočník pak dalšími dvěma zásahy po změně stran zkompletoval hattrick.

Jihlava se rozloučila s tureckým kempem výhrou 3:2 nad jiným ukrajinským soupeřem Oděsou. Na triumfu Vysočiny měl velký podíl Pavel Dvořák, který v prvním poločase vstřelil gól a další dva připravil spoluhráčům Lukáši Zoubelemu a Davisi Ikaunieksovi.

Hráči Brna v Turecku prohráli s běloruským mistrem Borisovem 0:1, když neproměnili několik slibných šancí hlavně v úvodu druhého poločasu. BATE k výhře stačila trefa Stanislawa Drahuna z 33. minuty.

Zlín v závěrečném přípravném utkání v Beleku udolal litevskou Suduvu 1:0 brankou střídajícího Bosňana Mirzada Mehanoviče z 80. minuty.  Mladá Boleslav doma porazila třetiligovou Dobrovici 2:0. O góly se postarali v prvním poločase Marek Matějovský a Adam Jánoš.

Baník Ostrava - Olimpik Doněck 0:3 (0:1) Branky: 9., 53. a 68. Bilenkyj. Ostrava: Laštůvka - Pazdera (63. Breda), Šindelář, Psyché (46. Procházka), Fleišman - Hlinka (72. Mičola) - Fillo, Diop, Jirásek (46. Hrubý), Granečný (46. De Azevedo) - Poznar. Trenér: Kučera.

Fastav Zlín - Suduva Marijampole 1:0 (0:0)
Branka: 80. Mehanovič.
Zlín: Zlámal - Kopečný, Bijimine, Gajič (46. Hnaníček), Bartošák (65. Matejov) - Vukadinovič, Traoré (65. Jiráček), Hronek (46. Janíček), Džafič (65. Ekpai) - Slaměna (65. Holzer), Beauguel (46. Mehanovič). Trenér: Páník.

Vysočina Jihlava - Černomorec Oděsa 3:2 (3:0)
Branky: 8. Dvořák, 19. Zoubele, 34. Ikaunieks - 75. Sokolov, 87. Guti.
Jihlava: Rakovan (46. Valeš) - Vaculík (20. Nový), Tlustý (60. Štěpánek), Buchta, Schumacher (46. Dujmovič) - Fulnek (46. Popovič), Ljovin (60. Mara), Urblík (60. Nerad), Zoubele (60. Novotný) - Dvořák (60. Klíma), Ikaunieks (46. Rabušic). Trenér Svědík.

Zbrojovka Brno - BATE Borisov 0:1 (0:1)
Branka: 33. Drahun.
Brno: Halouska - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák (61. Škoda) - Juhar (46. Pilík), Krejčí, Acosta (77. Zikl), Ashiru (57. Lutonský) - Růsek (46. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.

FK Mladá Boleslav - FK Dobrovice 2:0 (2:0)
Branky: 4. Matějovský, 28. Jánoš.
Mladá Boleslav: I. poločas: Šeda - Pauschek, Klíma, Takács, Křapka - Hubínek (31. Valenta), Jánoš - Ladra, Matějovský, Mareš - Magera. II. poločas: Vejmola - Pauschek (66. Vejr), Chaluš, Klíma, Rudzan - Valenta, Kateřiňák - Dohnalík, Ladra, Novák - Komličenko. Trenér: Uhrin ml.