středa 29. března 2017 Taťána

Žižkov poprvé pod Ščasným vyhrál, na sněhu zdolal Příbram

aktualizováno 23. 11. 2008 14:57

Praha - Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili v utkání 15. ligového kola Příbram 2:0. Domácí dostal do vedení po brejku útočník Petr Švancara, ve druhém poločase jim pak dal jistotu přesnou hlavičkou Kalod. Žižkov zaznamenal první výhru po návratu trenéra Ščasného a minimálně do odpoledne opustil sestupové příčky.

Viktoria Žižkov

Příbramští měli od začátku problémy - neudrželi míč, ve středu hřiště prohrávali souboje a dostávali se pod tlak. Už po devíti minutách se před příbramskou branku snesl centr z pravé strany, který po sérii tečí doputoval až na zadní tyč k doslova dojíždějícímu Procházkovi, který vleže poslal míč na břevno.

Ve 22. minutě se uvolnil na pravé straně šestnáctky domácí Stracený a křížnou střelou našel skulinku v houštině těl, brankář Slavík ale míč vyškrábl. Za další tři minuty už domácí míč do sítě dostali. Švancara si zaběhl za obranu, zpracoval kolmý centr a sám před Slavíkem poslal míč k tyči. Hra poté ale upadla do podprůměru a více než kombinace bavily diváky dlouhé skluzy, k nimž na sněhu s bahenním podkladem hráči nezvykle často sahali.

Kvalitu zápasu nezvedla ani poločasová přestávka. Domácí kontrolovali hru a navíc začali zatápět Příbrami po centrech ze stran. Po jednom takovém rychlém přenesení hry v 54. minutě vlétl před branku Stracený, jenže brankář Slavík a křižující Pleško jeho šanci dokázali uhasit.

Za dalších osm minut se ale domácí druhého gólu dočkali. Švancara poslal po rohu z levé strany míč přesně na zadní tyč, u níž si Kalod snadno poradil se statickým Konžanem Tshiabolou a míč uklidil do sítě.

Příbram předváděla celých 70 minut marný výkon, z něhož ji probudil až šestnáctiletý náhradník Fantiš. Po jeho akci se zrodila vůbec první střela na žižkovskou branku a v 76. minutě i největší šance. Fantiš se uvolnil na levé straně, přiťukl Costovi a Bartalský se musel hodně natahovat, aby Brazilcovu střelu vyrazil.

Výsledek:
Viktoria Žižkov - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 25. Švancara, 62. Kalod. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Hojsík. ŽK: Procházka, Vozábal, Stracený - De Oliveira, Tshiabola. Diváci: 2420.