pátek 15. prosince 2017 Radana / Radan
1. fotbalová liga

Zmrhal se Škodou rozebrali Duklu, Slavia vyhrála malé derby 5:0

aktualizováno 18. 11. 2017 21:14

Nejvyšší ligovou výhru v sezoně si připsala Slavia, když v malém pražském derby v rámci 14. kola první ligy přehrála doma Duklu jasně 5:0. Pod vítězství červenobílých se výrazně podepsali Milan Škoda a Jaromír Zmrhal, oba si připsali po dvou brankách a jedné asistenci. Dukla venku počtvrté za sebou neskórovala a dal čeká na první výhru ze hřiště soupeřů.

---

Sestava Dukly: Rada – Preisler, Holek, Jiránek, Podaný – Milošević, Tetour – Schranz, Mustedanagić, Koreš – Holenda

---

Sestava Slavie: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček – Zmrhal, Hušbauer, Danny, Stoch – Milan Škoda

---

Slavia ještě v samostatné lize ve 14 zápasech proti Dukle neprohrála, v posledních dvou domácích zápasech ale s Duklou jen remizovala.

---

Červenobílí v posledním domácím utkání prohráli s Libercem 1:2, byla to jejich první ligová porážka v Edenu po 29 zápasech.

---

Dukla získala v sedmi venkovních zápasech v sezoně jen dva body při skóre 5:18 a poslední tři utkání nevstřelila ani gól.

1.

Utkání bylo zahájeno, slávisté budou v prvním poločase útočit proti Tribuně sever.

1.

Preisler nasadil jesličky Sobolovi, jeho centr ale nedokázal zpracovat Koreš.

2.

Stoch vymyslel akci pro Sobola, ten si ale příliš předkopl míč a včas zasáhl stoper Holek.

4.

Jugas hledal nákopem za obranu Škodu, který byl ale v ofsajdu.

4.

Frydrych našel od pravé lajny na středu hřiště Zmrhala, který se prezentoval velmi nepřesnou střelou.

5.

Stoch se odvážně rozběhl mezi tři protihráče a Tetour ho poslal k zemi.

6.

Tečovaná střela Stocha se jen tak tak došourala k Radovi.

7.

Na Preislerův centr si naskočil Schranz, hlavou ale branku netrefil.

8.

Danny se snažil přenést hru na Frydrycha, ten ale nedokázal zpracovat míč na hrací ploše.

9.

Pekná kombinační akce domácích. Souček přenesl hru na Sobola, ten vysunul Zmrhala a jeho centr zatloukl hlavou do sítě zblízka Škoda.

12.

S míčem v posledních minutách hraje Dukla, ale jen na vlastní polovině.

13.

Podaný na půlící čáře zboural Frydrycha, Slavia tak může uklidnit hru.

14.

Holek se vyhnul forčekujícímu Škodovi a vyvezl míč až na polovinu hřiště, pak ale hodně nepřesně přihrál.

15.

Rozběhnutý Stoch na levém křídle na Holka nevyzrál a nevybojoval ani aut.

16.

Po kombinaci Stocha se Sobolem vyplaval znovu ve vápně volný Zmrhal, teď se mu ale přihrávka hrubě nevydařila.

1 2 3 4 5 »

Obhájci titulu ztrácí ze třetího místa tabulky bod na druhou Olomouc a 14 bodů na vedoucí Plzeň. Jedenáctá Dukla ani v osmém duelu této ligové sezony venku nevyhrála a dál čeká i na premiérové vítězství nad Slavií v samostatné nejvyšší soutěži.

Hosté si v Edenu vytvořili první větší šanci, když Schranz hlavičkoval nad břevno. Domácí ale už v deváté minutě otevřeli skóre. Na Zmrhalův centr si v šestnáctce naskočil Škoda a razantní hlavičkou nedal brankáři Radovi šanci.

"Sešívaní" měli územní převahu a obléhali pokutové území soupeře. Stochovu tvrdou ránu ještě vyrazil Rada, který se však ve 32. minutě podepsal pod druhý gól.

Škoda po vlastní akci vybojoval odražený míč a povedeným obloučkem zpoza šestnáctky přehodil vyběhnutého brankáře Dukly. "Tušil jsem, že asi bude venku, tak jsem ho zkusil přehodit a vyšlo to," popsal Škoda, který si v této sezoně polepšil na šest ligových zásahů.

Vršovickému týmu vyšel i vstup do druhého poločasu. Odražený míč si našel Zmrhal a v 55. minutě propálil Radu, jenž opět nemohl mít čisté svědomí. Zmrhal se radoval z prvního ligového gólu v ročníku. Gólman Dukly o chvíli později Součkův pokus dobrým zákrokem vytáhnul na roh.

Zdramatizovat derby poté mohl Tetour, ale tváří v tvář Laštůvkovi zamířil jen do náručí domácího brankáře. Naopak v 65. minutě chladnokrevní slávisté skórovali počtvrté. Škoda přistrčil míč volnému Zmrhalovi a ten už měl dostatek času zamířit k tyči.

Čtyřiadvacetiletý záložník mohl ještě zkompletovat hattrick, ale tentokrát ho Rada vychytal. V 82. minutě uzavřel skóre Souček po přesném Hušbaurově pasu. Dukla která působila hodně bezradným dojmem, utrpěla nejtvrdší ligovou porážku v této sezoně.

Slavia Praha - Dukla Praha 5:0 (2:0)

Branky: 9. a 32. Škoda, 55. a 65. Zrmhal, 82. Souček. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Hájek. ŽK: Stoch - Tetour, Rada. Diváci: 10 505.

Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol - Souček - Zmrhal (78. Altintop), Hušbauer, Danny (66. Sýkora), Stoch - Škoda (71. Necid). Trenér: Šilhavý.

Dukla: Rada - Preisler, Holek (67. Bezpalec), Jiránek, Podaný - Miloševič, Mustedanagič (60. Holík), Tetour - Schranz, Holenda, Koreš (60. Djuranovič). Trenér: Hynek

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Samozřejmě jsem rád, že jsme to takhle zvládli. Jak produktivita, tak celkově herní projev byl z naší strany hodně povedený. Zápas se nám povedl. Mimo to, že jsme dali pět gólů, jsme si vytvořili ještě další šance, které jsme bohužel nedotáhli. Myslím, že diváci se nenudili a konečně jsme jim zase udělali radost. Není obvyklé dát pět gólů a vyhrát 5:0. Nicméně v téhle době jsme to potřebovali jako sůl. Věřím tomu, že vítězství a výkon nás nakopnou na zbývající čtyři ostré zápasy, které nás (na podzim) čekají a že je zvládneme. Panovala tady nervozita konkrétně po plzeňském utkání. Myslím, že vítězství nad Duklou jsme to trošku napravili a nadechli do toho finiše."

Jaroslav Hynek (trenér Dukly): "My jsme chtěli využít toho, že jsme Karvinou zvládli a chtěli se opřít o daleko větší kombinaci. Myslím, že jsme byli na Slavii připraveni. V prvním poločase jsme byli jak v defenzivě, tak v ofenzivě málo odvážní. Nevyužili jsme prostor, který tam vzniknul. Dvě obrovské chyby posadily Slavii na koně. I když to v poločase bylo 2:0, pořád se s tím dalo něco dělat, ale museli bychom to uchopit úplně jinak, než jsme do toho vstoupili druhý poločas. Za stavu 3:0, 4:0 už na hřišti byla jenom Slavia a nám se prakticky nedařilo vůbec nic. Slavia ten zápas perfektně zvládla do vítězného konce. V takovém zápase se nám musí všechno podařit stoprocentně, a to se dneska nestalo. Rozdíl mezi týmy tam byl silně vidět."