pátek 20. dubna 2018 Marcela
1. liga

Kadlec se vrátil a vystřelil Spartě těsnou výhru nad Jihlavou

aktualizováno 17. 11. 2017 17:08

Sparťanští fotbalisté zvládli svou úlohu favorita a v předehrávce 14. ligového kola získali tři body. O těsném vítězství nad Jihlavou 1:0 rozhodl navrátilec do sestavy Václav Kadlec. Sparta se bodově dotáhla na třetí Slavii, která bude mít zápas k dobru. Utkání jsme sledovali v textovém on-line přenosu.

-::-

Dobré odpoledne, vítejte u on-line přenosu z utkání pražské Sparty s Jihlavou.

-::-

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa - Mareček, Mavuba - Kadlec, Frýdek, Vatajelu - Šural.

-::-

Jihlava: Hanuš - Fulnek, Tlustý, Kryštůfek, Keresteš - Vaculík - Záviška, Dvořák, Zoubele, Popovič - Ikaunieks.

-::-

Oba týmy již jsou na hřišti a čeká se na úvodní hvizd zápasu.

1.

Utkání začalo.

1.

První faul utkání zavinil Šural, který skolil Vaculíka.

2.

Krásná kombinace Sparty, kterou rozjel důsledný Mavuba, nakonec ukončil Vatajelu střelou do obránce. Sparta má alespoň roh.

3.

Sparta z příležitosti ale nakonec nic neměla.

4.

Sparta vede 1:0!

4.

Štětina vyslal dlouhý pas na Kadlece, který proklouzl ofsajdovou pastí jihlavských obránců a poslal míč v situaci jeden na jednoho za Hanuše. Krásná kombinace a domácí vedou 1:0.

7.

První ofsajd utkání si připisuje Šural.

9.

Sparta napadá vysoko a nenechá vydechnout jihlavskou defenzivu. Už už se znovu rozbíhal Kadlec, ale Vatajelu tentokrát nebyl tak přesný jako o několik minut před ním Štětina.

10.

Kadlec znovu v šanci. Mavuba dostal od obránců spoustu času a jeho měkký centr se dostal ke Kadlecovi. Jeho hlavičku ale chytá Hanuš.

11.

Šance na druhé straně. Dúbravka nezkrotil tvrdou střelu, míč mu vypadl a Záviška se k němu dostal. Ze závaru nakonec Jihlava vytěžila pouze roh.

14.

Dúbravka nyní zasáhl jistěji a vykopl míč před nabíhajícím útočníkem.

16.

Jihlava buduje útok postupně, Sparta pozorně napadá a nedává soupeři mnoho prostoru. Až Zoubele se dostal k centru, Dúbravka vyboxoval.

18.

Kadlec se přetlačoval v pokutovém území Jihlavy se dvěma obránci, ti svou úlohu nakonec zvládli. Sparta má ovšem další roh.

19.

Balón se dostal ke Costovi, jeho hlavička ale gólmana nevystrašila.

20.

Keresteš nyní obětavě zablokoval pronikajícího Zahustela. Sparťanskému hráči se vrhl pod nohy a odzbrojil jej.

23.

Vatajelu rozehrál nadějný přímý kop, který putoval ke sparťanským stoperům – ti si ale nedokázali pohlídat ofsajd.

1 2 3 4 »

Sparta nastoupila v základní sestavě i s uzdraveným Václavem Kadlecem. Poprvé od červencového zranění se mezi náhradníky také objevil turecký stoper Kaya, naopak ani na lavičce nebyl Rosický.

Sázka na Kadlece, který se vrátil po měsíční pauze, se domácím vyplatila. Už ve 4. minutě si naběhl na Štetinův dlouhý míč za obranu a sám před jihlavským brankářem se nemýlil. O pět minut později mohla Jihlava po zmatcích v obraně Sparty vyrovnat, ale Ikauniekse vychytal gólman Dúbravka.

Poté už do konce prvního poločasu počítala šance pouze Sparta, přestože ani ona herně neoslňovala. Po půlhodině hry Costa poslal přihrávku před prázdnou branku, ale Kadlec ani Zahustel na míč nedosáhli. Chvíli nato ani nadvakrát neuspěl v dobré pozici nejlepší střelec domácích Šural.

Kadlec: Měl jsem toho plné kecky

Po přestávce jako první zahrozila Jihlava, ale Tlustého vychytal Dúbravka. Na druhé straně Costa po zaváhání obrany hostů vybojoval míč pro Šurala, který však místo přihrávky do lepší pozice zimbabwskému obránci střílel a ani netrefil branku.

Ve zbývajících minutách oba týmy ukázaly, že v této sezoně nejsou v pohodě. Sparta nepochopitelně vyklidila pole, ale Jihlava toho nedokázala využít, když dvakrát selhal Ikaunieks.

Domácí zahrozili až v úplném závěru. V 79. minutě se míč odrazil k Zahustelovi, ale ten pouze zblízka napálil Hanuše. Sedm minut před koncem neuspěl ani Lafata, který z malého vápna mířil nad. V 88. minutě opět neuspěl Zahustel a vzápětí měli hosté štěstí, protože po faulu Keresteše na Zahustela měla Sparta nejspíš kopat penaltu.

Sparta má díky vítězství na kontě 25 bodů stejně jako třetí Slavia. Červenobílí však hrají až v sobotu, stejně jako pátý Liberec, který na letenský celek ztrácí dva body. Jihlavu od sestupového pásma dělí dva body a může klesnout na poslední místo.

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 4. V. Kadlec. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Costa, Dúbravka - Klíma. Diváci: 7165.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa - V. Kadlec (66. Néstor), Mareček, Frýdek (80. Lafata), Mavuba, Vatajelu (71. Biabiany) - Šural. Trenér: Stramaccioni.

Jihlava: Hanuš - Fulnek, Tlustý, Kryštůfek, Keresteš - Záviška (81. Klíma), Vaculík, Zoubele (68. Urblík), Popovič (60. Novotný) - Ikaunieks, Dvořák. Trenér: Kopecký.

Andrea Stramaccioni (trenér Sparty): "Bylo to velmi důležité vítězství. Po prvním poločase jsem byl naštvaný, protože jsme nedali velkou šanci. Mohli jsme vést 2:0. Pamatujeme si, co se stalo ve Zlíně, takže víme, že takové zápasy je nutné rozhodnout dřív. Když máme dvě, tři velké šance, jako měli Šural nebo Zahustel, tak je musíme proměnit. A nechci se vymlouvat, ale trávník není v dobrém stavu, takže tomu také moc nepomohl. Dnes jsem spokojen jen s vítězstvím, ale už nejsem spokojen s tím, že jsme nedali góly. Měli jsme vyhrát tři, čtyři nula. Tím, že se nám nepovedlo zvýšit, tak byl zápas takový upracovanější."

Ivan Kopecký (trenér Jihlavy): "Nezačali jsme dobře a dostali jsme rychlou branku. Pak jsme měli velkou šanci, ale Ikaunieksově střele chyběl větší důraz. Sparta držela lépe balon a kombinovala, zatímco my jsme byli organizovaní v obraně a čekali na brejky. V přechodové fázi jsme měli náznaky šancí, ale chyběl klid a přesnost. Podobné to bylo i ve druhém poločase, a protože to stejné jde říct i o Spartě, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Myslím, že jsme tady mohli něco uhrát, ale když chceme bodovat, tak musíme dát gól."