Svět motorů

Kadlec se vrátil a vystřelil Spartě těsnou výhru nad Jihlavou

Sparťanští fotbalisté zvládli svou úlohu favorita a v předehrávce 14. ligového kola získali tři body. O těsném vítězství nad Jihlavou 1:0 rozhodl navrátilec do sestavy Václav Kadlec. Sparta se bodově dotáhla na třetí Slavii, která bude mít zápas k dobru. Utkání jsme sledovali v textovém on-line přenosu.

Sport
zdroj: ČT4

On-line textový přenos

90.+3

Konec utkání. Sparta vítězí 1:0 díky brance Václava Kadlece.

90.+3

Lafata nyní vybojoval rohový kop.

90.+2

Ten ale dost možná skončil na faulu na Mavubu. Sparta si nyní dává načas, rozhodčí také dává Dúbravkovi žlutou kartu.

90.+1

Na Spartě je vidět, že nechce nic jiného než utkání dohrát. Jihlava se ale zvedá k závěrečnému tlaku.

90.

Rozhodčí Zelinka nastaví tři minuty.

89.

Zahustel reklamuje penaltový zákrok - a kamerové záběry mu přisvědčují - rozhodčí ale neshledal nic proti pravidlům. Obránce Jihlavy přitom nohou Zahustela poslal k zemi.

87.

Zahustel hlavou těsně míří branku. Sparta mohla utkání rozhodnout.

87.

Klíma zezadu ostře sestřelil Štetinu a dostává zaslouženou žlutou kartu.

84.

Lafata mohl potvrdit vítězství, z blízkosti ale přestřelil jihlavskou branku.

82.

Poslední jihlavské střídání. Na hřišti už je Klíma, který si vyměnil místo se Záviškou.

81.

Lafata se hned dostal do kombinace s Biabianym, letní posila Sparty ale nedokázala přes obránce odcentrovat.

79.

Odchází Frýdek, na hřiště jde Lafata.

77.

Hanuš nyní musel zasahovat po velkých zmatcích před vlastní brankou. Sparťané své soupeře vyšachovali a po Šuralově centru měl Mareček velkou šanci.

74.

Je to urputný boj ve středu hřiště, ale Jihlava potřebuje něco vymyslet, pokud se chce kdy dočkat vyrovnání.

71.

A další střídání. Sparta posílá na hřiště Biabianyho, zápas skončil pro Vatajelua.

68.

Střídá i Jihlava: Zoubele jde dolů, na hřišti je Urblík.

67.

Ze hřiště jde Kadlec, kterému tleská nezaplněný stadion. Střídá jej Néstor.

66.

V pokutovém území Jihlavy to létalo od Frýdka k Zahustelovi, nakonec má Sparta pouze autové vhazování.

65.

Sparta ale soupeře k ničemu už pěkýných pár minut nepustila. A ani nyní se na tom nic nebojí. Ve středu pole zasahuje Mavuba.

63.

Jihlava rozehrává zezadu a snaží si vybudovat slušnou kombinaci.

60.

První střídání: za Jihlavu nastupuje Novotný místo Popoviče.

58.

Jihlava se snaží soupeře překvapit brejky, ty ale končí na nepřenostech. Naposledy Popovič elegantně přešel přes Zahustela, aby vzápětí nacentroval na paty svých nabíhajících spoluhráčů.

54.

Hanuš s Tlustým teď vyděsili jihlavské příznivce. Neshodli se, kdo bude odehrávat míč, který jim mezitím sebral Costa. Balón se dostal k Šuralovi, ten ale zamířil jen do postranní sítě.

52.

Štetina hlavičkuje, jeho pokus ale Hanuš mohl kontrolovat jen pohledem. Míč se procoural kolem levé jihlavské tyče.

50.

Zahustel si nyní nerozuměl s Kadlecem. Ten na přihrávku sparťanského beka vůbec nereagoval a protiútok domácích tak vyšel nazmar.

49.

Podobný pokus Jihlavy nyní odvrací Costa.

48.

Dúbravka zasahuje. Rohový kop byl odvrácen, z následujícího centru ale Zoubele hlavou řádně protáhl domácího gólmana. Špičkový zákrok.

47.

Jihlavu čeká první rohový kop v druhé půli.

46.

Ani jeden tým o přestávce nesáhl po změně.

46.

Druhý poločas právě začal.

45.

Konec první půle. Sparta po ní vede 1:0 díky brance Václava Kadlece.

44.

Další kombinace končí ofsajdem Vatajelua.

43.

A znovu pozorný Kryštůfek proti Kadlecovi.

42.

Sparta uzavírá první poločas soustavnějším tlakem, další rohový kop domácích ale blokuje Kryštůfek.

40.

Frýdek mohl poslat Šural do nadějné pozice, ale jeho přihrávka neměla dostatečnou razanci a míče se tak zhostili jihlavští obránci. Jihlava se pokusila o rychlý brejk na druhou stranu, ale ten končí pouze střelou nad.

38.

Vatajelu pálil, ale nedostal míč přes obránce, který se mu skluzem vrhl pod nohy.

33.

Hanuš nejprve skvěle zasáhl proti střele Šurala, poté však míč špatně vykopl a musel se bránit dalšímu pokusu. Se štěstím nakonec obě situace ustál a Jihlava se ubránila další šanci domácích.

31.

Po delší době se Jihlava dostala k útoku, její snaha ale končí zbytečným faulem Vaculíka. Míč má znovu Sparta.

29.

Costa vlétl do pokutového území a poslal zleva přízemní pas. K němu jen těsně nedoklouzali Kadlec a Zahustel.

27.

Costa se dostal ke střele. Mířil nadějně, ale nakonec přece jen nepřesně.

26.

Další přímý kop pro Spartu, tentokrát po faulu Závišky na Costu.

23.

Vatajelu rozehrál nadějný přímý kop, který putoval ke sparťanským stoperům – ti si ale nedokázali pohlídat ofsajd.

20.

Keresteš nyní obětavě zablokoval pronikajícího Zahustela. Sparťanskému hráči se vrhl pod nohy a odzbrojil jej.

19.

Balón se dostal ke Costovi, jeho hlavička ale gólmana nevystrašila.

18.

Kadlec se přetlačoval v pokutovém území Jihlavy se dvěma obránci, ti svou úlohu nakonec zvládli. Sparta má ovšem další roh.

16.

Jihlava buduje útok postupně, Sparta pozorně napadá a nedává soupeři mnoho prostoru. Až Zoubele se dostal k centru, Dúbravka vyboxoval.

14.

Dúbravka nyní zasáhl jistěji a vykopl míč před nabíhajícím útočníkem.

11.

Šance na druhé straně. Dúbravka nezkrotil tvrdou střelu, míč mu vypadl a Záviška se k němu dostal. Ze závaru nakonec Jihlava vytěžila pouze roh.

10.

Kadlec znovu v šanci. Mavuba dostal od obránců spoustu času a jeho měkký centr se dostal ke Kadlecovi. Jeho hlavičku ale chytá Hanuš.

9.

Sparta napadá vysoko a nenechá vydechnout jihlavskou defenzivu. Už už se znovu rozbíhal Kadlec, ale Vatajelu tentokrát nebyl tak přesný jako o několik minut před ním Štětina.

7.

První ofsajd utkání si připisuje Šural.

4.

Štětina vyslal dlouhý pas na Kadlece, který proklouzl ofsajdovou pastí jihlavských obránců a poslal míč v situaci jeden na jednoho za Hanuše. Krásná kombinace a domácí vedou 1:0.

4.

Sparta vede 1:0!

3.

Sparta z příležitosti ale nakonec nic neměla.

2.

Krásná kombinace Sparty, kterou rozjel důsledný Mavuba, nakonec ukončil Vatajelu střelou do obránce. Sparta má alespoň roh.

1.

První faul utkání zavinil Šural, který skolil Vaculíka.

1.

Utkání začalo.

-::-

Oba týmy již jsou na hřišti a čeká se na úvodní hvizd zápasu.

-::-

Jihlava: Hanuš - Fulnek, Tlustý, Kryštůfek, Keresteš - Vaculík - Záviška, Dvořák, Zoubele, Popovič - Ikaunieks.

-::-

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa - Mareček, Mavuba - Kadlec, Frýdek, Vatajelu - Šural.

-::-

Dobré odpoledne, vítejte u on-line přenosu z utkání pražské Sparty s Jihlavou.

Sparta nastoupila v základní sestavě i s uzdraveným Václavem Kadlecem. Poprvé od červencového zranění se mezi náhradníky také objevil turecký stoper Kaya, naopak ani na lavičce nebyl Rosický.

Sázka na Kadlece, který se vrátil po měsíční pauze, se domácím vyplatila. Už ve 4. minutě si naběhl na Štetinův dlouhý míč za obranu a sám před jihlavským brankářem se nemýlil. O pět minut později mohla Jihlava po zmatcích v obraně Sparty vyrovnat, ale Ikauniekse vychytal gólman Dúbravka.

Poté už do konce prvního poločasu počítala šance pouze Sparta, přestože ani ona herně neoslňovala. Po půlhodině hry Costa poslal přihrávku před prázdnou branku, ale Kadlec ani Zahustel na míč nedosáhli. Chvíli nato ani nadvakrát neuspěl v dobré pozici nejlepší střelec domácích Šural.

Kadlec: Měl jsem toho plné kecky

Po přestávce jako první zahrozila Jihlava, ale Tlustého vychytal Dúbravka. Na druhé straně Costa po zaváhání obrany hostů vybojoval míč pro Šurala, který však místo přihrávky do lepší pozice zimbabwskému obránci střílel a ani netrefil branku.

Ve zbývajících minutách oba týmy ukázaly, že v této sezoně nejsou v pohodě. Sparta nepochopitelně vyklidila pole, ale Jihlava toho nedokázala využít, když dvakrát selhal Ikaunieks.

Domácí zahrozili až v úplném závěru. V 79. minutě se míč odrazil k Zahustelovi, ale ten pouze zblízka napálil Hanuše. Sedm minut před koncem neuspěl ani Lafata, který z malého vápna mířil nad. V 88. minutě opět neuspěl Zahustel a vzápětí měli hosté štěstí, protože po faulu Keresteše na Zahustela měla Sparta nejspíš kopat penaltu.

Sparta má díky vítězství na kontě 25 bodů stejně jako třetí Slavia. Červenobílí však hrají až v sobotu, stejně jako pátý Liberec, který na letenský celek ztrácí dva body. Jihlavu od sestupového pásma dělí dva body a může klesnout na poslední místo.

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branka: 4. V. Kadlec. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Costa, Dúbravka - Klíma. Diváci: 7165.

Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa - V. Kadlec (66. Néstor), Mareček, Frýdek (80. Lafata), Mavuba, Vatajelu (71. Biabiany) - Šural. Trenér: Stramaccioni.

Jihlava: Hanuš - Fulnek, Tlustý, Kryštůfek, Keresteš - Záviška (81. Klíma), Vaculík, Zoubele (68. Urblík), Popovič (60. Novotný) - Ikaunieks, Dvořák. Trenér: Kopecký.

Andrea Stramaccioni (trenér Sparty): "Bylo to velmi důležité vítězství. Po prvním poločase jsem byl naštvaný, protože jsme nedali velkou šanci. Mohli jsme vést 2:0. Pamatujeme si, co se stalo ve Zlíně, takže víme, že takové zápasy je nutné rozhodnout dřív. Když máme dvě, tři velké šance, jako měli Šural nebo Zahustel, tak je musíme proměnit. A nechci se vymlouvat, ale trávník není v dobrém stavu, takže tomu také moc nepomohl. Dnes jsem spokojen jen s vítězstvím, ale už nejsem spokojen s tím, že jsme nedali góly. Měli jsme vyhrát tři, čtyři nula. Tím, že se nám nepovedlo zvýšit, tak byl zápas takový upracovanější."

Ivan Kopecký (trenér Jihlavy): "Nezačali jsme dobře a dostali jsme rychlou branku. Pak jsme měli velkou šanci, ale Ikaunieksově střele chyběl větší důraz. Sparta držela lépe balon a kombinovala, zatímco my jsme byli organizovaní v obraně a čekali na brejky. V přechodové fázi jsme měli náznaky šancí, ale chyběl klid a přesnost. Podobné to bylo i ve druhém poločase, a protože to stejné jde říct i o Spartě, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Myslím, že jsme tady mohli něco uhrát, ale když chceme bodovat, tak musíme dát gól."