pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Brückner znovu neuspěl proti Turecku, Rakušané prohráli 2:4

aktualizováno 19. 11. 2008 22:46

Vídeň - Fotbalisté Rakouska pod vedení českého trenéra Karla Brücknera počtvrté za sebou nevyhráli, když v dnešním přátelském zápase s Tureckem prohráli 2:4. Brücknerovi svěřenci utrpěli třetí prohru z posledních čtyř zápasů, což ještě více zesílí tlak na českého kouče, o jehož odvolání se spekulovalo již dříve.

Trenér rakouské fotbalové reprezentace

Rakušané, kterým chybělo hned pět hráčů obvyklé základní sestavy včetně kanonýra Janka, přitom začali dobře a díky zásahu Hölzla se ujali vedení. Jenže Turci ještě do poločasu skóre otočili po zásazích Aurelia a Tuncaye. Útočník anglického Middlesbrough navíc po změně stran přidal další dvě trefy a připsal si hattrick. Rakousku nepomohl ani druhý zásah Hölzla.

Brücknerovi tak nevyšla odveta za mistrovství Evropy, kde s českou reprezentací prohrál se stejným soupeřem 2:3, přestože Turci ještě čtvrthodiny před koncem prohrávali o dvě branky.

Soupeř českého národního týmu v kvalifikaci o mistrovství světa Slovinsko prohrál s Bosnou a Hercegovinou 3:4, když zaspal úvod obou poločasů. Hosty nasměroval za vítězstvím dvěma góly nejlepší střelec německé ligy Ibiševič. Za domácí snížil rovněž dvěma góly kanonýr Novakovič.