pondělí 26. června 2017 Adriana

Slovenští fotbalisté díky závěru zdolali Lichtenštejnsko 4:0

aktualizováno 19. 11. 2008 22:42

Žilina - Fotbalisté Slovenska se sice v dnešním přátelském utkání s Lichtenštejnskem dlouho trápili s obranou hostí, nakonec však vyhráli 4:0. Dvěma góly k výhře soupeře českého národního týmu ve skupině kvalifikace o mistrovství světa přispěla největší hvězda, záložník Neapole Marek Hamšík.

Róbert Vittek ze Slovenska (vlevo) a Ronny Büchel z Lichtenštejnska před lichtenštejnským brankářem Benjaminem Büchelem v přípravném fotbalovém utkání, které se hrálo 19. listopadu v Žilině.

Trenér Vladimír Weiss dal proti outsiderovi šanci několika hráčům širšího kádru. Po více než roce v základní sestavě nastoupil i záložník pražské Slavie Dušan Švento. Slovensko mělo od začátku jasnou převahu a skórovat mohlo již po 100 sekundách, ovšem Hamšík se teprve zastřeloval. Ve 25. minutě Borbély trefil břevno a i další šance končily bez využití. Až dvě minuty před přestávkou Martin Jakubko odcentroval a Hamšík z otočky otevřel skóre.

Po změně stran pokračovalo slovenské trápení s koncovkou, ale v poslední čtvrthodině již hosté přestali stíhat a domácí je třikrát potrestali. Nejprve svým druhým gólem v zápase Hamšík, na kterého navázal po přihrávce Jána Kozáka Róbert Vittek a výhru 4:0 korunoval Róbert Jež.

Srbský útočník Savo Miloševič při svém rozlučkovém zápase s reprezentací zahodil hned dvě penalty v rozmezí deseti minut, přesto dvěma góly pomohl Srbsku k překvapivě vysokému vítězství 5:1 nad Bulharskem. Svou bilanci v národním týmu Miloševič završil na 102 zápasů a 37 branek.