sobota 21. října 2017 Brigita

Cenu pro fotbalistu Evropy dostane jeden z trojice Ronaldo, Messi, Buffon

Nyon (Švýcarsko) – Cena pro fotbalistu Evropy za sezonu 2016/17 skončí buď u portugalského obhájce Cristiana Ronalda, Argentince Lionela Messiho, nebo Gianluigi Buffona. Zúženou nominaci oznámila UEFA, vítěz bude oznámen 24. srpna.

Cristiano Ronaldo nahání Lionela Messiho

Dvaatřicetiletý útočník Ronaldo byl i v minulém ročníku ústřední postavou Realu Madrid, který jako první tým v novodobé historii obhájil celkové vítězství v Lize mistrů a také po pěti letech ovládl španělskou nejvyšší soutěž.

Devětatřicetiletý brankář Buffon s Juventusem vyhrál italskou ligu i domácí pohár, ale znovu se nedočkal kýženého triumfu v LM, protože turínské mužstvo ve finále podlehlo Realu 1:4.

Messi v uplynulé sezoně slavil s Barcelonou pouze zisk Španělského poháru, dařilo se mu však střelecky. Třicetiletý útočník získal Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra Evropy za 37 ligových gólů.

V anketě hlasovalo 80 trenérů týmů, které v minulé sezoně hrály v Lize mistrů a Evropské lize, a vybraní novináři z 55 členských zemí UEFA. Na dalších místech skončili Chorvat Luka Modrič, jeho německý spoluhráč z Realu Toni Kroos, Argentinec Paulo Dybala z Juventusu, Španěl Sergio Ramos z Realu, Francouz Kylian Mbappé z Monaka, Polák Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov a Švéd Zlatan Ibrahimovic z Manchesteru United.