Běžkotoulky

Divizní Velvary vyprovodily z poháru České Budějovice

Praha – Špatnou nohou vykročili fotbalisté Českých Budějovic do nové sezony. Hned první soutěžní zápas se jim hodně nepovedl. Druholigové Dynamo v prvním kole domácího poháru MOL Cupu totiž nečekaně prohrálo 0:1 na hřišti divizních Velvar. Z druholigových celků vypadly i Frýdek-Místek a nováček Olympia Praha.

České Budějovice v letní přípravě remizovaly s mistrovskou Slavií 0:0, ale teď zažil nedávný prvoligový tým šok na hřišti sedmého celku minulé sezony divizní skupiny B. Jejich lehkovážnou hru nadšeně bojující domácí ztrestali. V 55. minutě se po skrumáži prosadil Antonín Holub a Velvary už výhru i přes drtivý tlak hostů v závěru udržely.

S divizním soupeřem vypadl také nováček druhé ligy Olympia Praha. Bývalý Olympia Hradec Králové v Živanicích vedl 2:0, domácí si ale dvěma góly v posledních jedenácti minutách vynutili prodloužení a následně triumfovali na penalty 5:3.  Frýdek-Místek prohrál 0:2 na hřišti třetiligového HFK Olomouc.

Dalších osm druholigových celků v sobotu postoupilo. Jen o branku (2:1) vyhrála Příbram v Čáslavi a vítězný gól dala jedna z letních posil Středočechů Peter Grajciar. Druhý z týmů, které na jaře sestoupily z první ligy, Hradec Králové, odehraje první kolo až v neděli.  Nejvíce si zastřílel Sokolov, který rozdrtil Louny na jejich hřišti 7:0. Zápas mezi Vysokým Mýtem a druholigovými Pardubicemi se nedohrál kvůli průtrži mračen.

1. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Velvary - České Budějovice 1:0 (0:0), Meteor Praha - Vlašim 1:4 (1:1), Slatiňany - Chrudim 1:3 (1:1), Zbuzany - Písek 2:3 (1:0), Tišnov - Hulín 3:4 (3:1), Louny - Sokolov 0:7 (0:3), Souš - Varnsdorf 0:3 (0:1), Ostrá - Zápy 1:1 po prodl. (1:1, 1:1), pen. 2:4, Vykáň - Ústí nad Labem 0:4 (0:0), Český Brod - Vltavín 3:4 (2:2), Klatovy 1898 - Domažlice 1:4 (1:1), Mšeno - Dobrovice 4:2 (2:1), Sedlčany - Táborsko 0:5 (0:4), Karlovy Vary - Králův Dvůr 0:3 (0:1), Neratovice-Byškovice - Převýšov 0:2 (0:2), Čáslav - Příbram 1:2 (0:2), Hrobce - Brozany 2:3 (1:2), Živanice - Olympia Praha 2:2 po prodl. (2:2, 0:1), pen. 5:3, Hořovicko - Štěchovice 1:4 (0:1), Malše Roudné - Dolní Benešov 0:5 (0:2), Dobříš - Litoměřicko 1:0 (0:0), Turnov - Benátky 3:2 (1:1), Kolín - Ústí nad Orlicí 1:3 (1:0), Slavičín - Otrokovice 6:0 (1:0), Sokol Ústí - Hlučín 1:2 (1:2), Polná - Znojmo 0:3 (0:0), Bohumín - Petřkovice 0:4 (0:1), Brumov - Valašské Meziřící 0:3 (0:0), Kozlovice - Uničov 3:0 (0:0), Nový Jičín - Vítkovice 2:3 (2:2), Velká Bíteš - Vyškov 0:3 (0:2), HFK Olomouc - Frýdek-Místek 2:0 (1:0), Mohelnice - Prostějov 1:3 (0:2), Ždírec nad Doubravou - Velké Meziříčí 1:0 (1:0), Strání - Kroměříž 3:5 (2:3), Vysoké Mýto - Pardubice nedohráno kvůli průtrži mračen.