Ostrava - Jihlava

Američané domácí Zlatý pohár nezačali dobře. Poprvé v historii na úvod nevyhráli

Nashville (USA) – Nepovedený start šampionátu Severní a Střední Ameriky, který hrají na domácí půdě, mají za sebou fotbalisté USA. V utkání s Panamou jen remizovali 1:1 a poprvé v historii Zlatého poháru nedokázali vyhrát svoje úvodní vystoupení.

Fotbalisté USA během Zlatého poháru
zdroj: ČTK/EFE autor: Rick Musacchio

Do vedení je poslal v 50. minutě anglický rodák Dom Dwyer. Šestadvacetiletý útočník, který získal americké občanství teprve v březnu, skóroval i ve druhém zápase za reprezentaci USA. Na jeho gól odpověděl za deset minut Miguel Camargo.

"Jsme zklamaní, že jsme nevyhráli. Ale máme na čem stavět. Podmínky byly hodně náročné," řekl Dwyer po utkání v Nashvillu, kde panovalo velké vedro.

Američané nedokázali vyhrát úvodní zápas na Zlatém poháru poprvé v historii, v předchozích 13 případech vždy slavili vítězství. V dalším utkání je čeká Martinik, který v sobotu porazil Nikaraguu 2:0.