Denver Pioneers - UMass Minutemens

Velké poprvé. Finále MS dvacítek si premiérově zahrají Anglie a Venezuela

Soul – Finále mistrovství světa hráčů do 20 let si poprvé zahrají fotbalisté Anglie a Venezuely. Angličané otočili v korejském Čondžu semifinále s Itálií a vyhráli 3:1, Venezuelané v Tedžonu zvládli jihoamerický souboj s Uruguayí a postoupili na penalty.

Anglie sice prohrávala po brance Orsoliniho, po přestávce ale díky dvěma gólům Solankeho a Lookmana skóre otočila. Ostrovní výběr si o titul zahraje poprvé, jeho maximem je třetí místo z roku 1993. Anglie, která na pěti šampionátech od roku 1999 nevyhrála jediný zápas, navíc zatím v Koreji ještě nepoznala hořkost porážky.

Venezuela s Uruguayí prohrávala až do 91. minuty, pak ale ranou z přímého kopu vyrovnal Sosa. V prodloužení, ve kterém Venezuela rozhodla osmifinále i čtvrtfinále, branka nepadla a zápas zamířil do penaltového rozstřelu. V něm v páté sérii selhal De La Cruz a Venezuela při teprve druhé účasti postoupila do finále.

Semifinále mistrovství světa fotbalistů do 20 let v Koreji:

Venezuela - Uruguay 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), pen. 4:3, Anglie - Itálie 3:1 (0:1).