V šachu

V Serii A se poprvé prosadil hráč narozený po roce 2000. Pomohl Juventusu

Řím – Mistrovský Juventus zakončil italskou fotbalovou ligu obratem v Boloni a výhrou 2:1. Vítězství nad patnáctým týmem tabulky mu zajistil ve čtvrté minutě nastavení sedmnáctiletý útočník Moise Kean.

Slavící Juventus
zdroj: ČTK/AP autor: Angelo Carconi

Italský mládežnický reprezentant, jehož rodiče jsou z Pobřeží slonoviny, se stal prvním hráčem narozeným v roce 2000 a později, jenž se v Serii A zapsal mezi střelce.

Boloňa vedla od 52. minuty, kdy inkasoval po střele zdálky dvacetiletý indonéský gólman Emil Audero, který nastoupil místo Gianluigiho Buffona. Ale krátce poté, co v 67. minutě odešel ze hřiště Ladislav Krejčí, domácí o těsný náskok přišli. Po střele Gonzála Higuaína se dorážkou prosadil Paulo Dybala.

Právě autor vyrovnávací trefy přepustil v 79. minutě místo Keanovi, který nastoupil v italské lize teprve potřetí a opět jen na pár minut. Stačilo mu to k tomu, aby si v závěru zápasu naskočil na přímý kop Miralema Pjaniče a hlavičkou zařídil finalistovi LM vítěznou rozlučku s domácí soutěží.