neděle 17. prosince 2017 Daniel
FNL

Baník i Opava zaváhaly, Olomouc zvýšila náskok na čele

aktualizováno 16. 4. 2017 16:15

Praha - Opava i Ostrava klopýtly a Olomouc se tak blíží postupu do nejvyšší soutěže. Olomoučtí porazili Varnsdorf 3:2 a využili tak zaváhání Opavy, která jen remizovala se Žižkovem (2:2). Podobně se vedlo i hráčům Baníku, kteří remizovali 1:1 s Pardubicemi. Olomouc před slezským soupeřem stále vede o šest bodů.

Radost olomouckých hráčů

Ostrava sice vstoupila do zápasu aktivněji, její snahu však už ve 14. minutě zchladil Kudrna, který ukončil třízápasovou neprůstřelnost brankáře Vaška. Domácí se sice rychle vzpamatovali, ale v největší šanci v závěru poločasu trefil Hrubý tyč. Po přestávce Baník přidal, z tlaku však dokázal vytěžit jen Susovu vyrovnávací branku v 68. minutě.

Pardubice díky remíze s favoritem získaly osm kol před koncem cenný bod v boji o záchranu a od sestupových příček je dělí šest bodů. Stejný odstup má na opačném konci tabulky i Ostrava od první Olomouce.

Ta vedla nad Varnsdorfem o dva góly, když se už ve 4. minutě prosadil Štěrba po rohu a následně zvýšil Chorý. Jenže hosté dokázali srovnat zásluhou dvou Durdevičových branek. Domácí se však nenechali rozhodit, v 66. minutě jim vyšel útok a Chorý druhým zásahem v utkání zařídil důležité vítězství.

Ani Žižkov neuhlídal dvoubrankové vedení, když ještě tři minuty před koncem vedl na hřišti Opavy 2:0 po gólech Telnara a Engelmanna. Jenže pak Zapalač vybojoval penaltu, kterou proměnil Schaffartzik, a v poslední minutě sám Zapalač zařídil dělbu bodů. I tak ale Opava ztratila další body v boji o postup.

Opava zachránila v závěru proti Žižkovu alespoň bod

Dynamo vedlo od deváté minuty po vlastní brance Martina Klabníka a osm minut po přestávce se střelou z dvaceti metrů prosadil Patrik Čavoš. Jihočeši se přiblížili ke třetí Opavě na rozdíl dvou bodů.

Zaváhání Opavy využilo i Znojmo, které doma vyhrálo 3:0 nad Táborskem. Nejprve se prosadil střelou z hranice vápna Urbančok a ve 23. minutě zvýšil Teplý, ke kterému propadl centr z levé strany a metr před brankou byl zcela nehlídaný. V nastavení pak domácí výhru završil Šamánek, který měl po vydařené kombinaci už snadnou úlohu a sám před gólmanem nezaváhal.

Ústí nad Labem prodloužilo čekání na výhru na šest zápasů, když doma jen remizovalo 1:1 s Třincem. Ten navíc dlouho vedl po Čelůstkově gólu a v 77. minutě mohl rozhodnout, když sám na brankáře postupoval Stříž, ale neuspěl. Místo toho z protiútoku srovnal Jindráček.

Vítkovice remizovaly v záchranářském souboji v Sokolově 1:1 a pošesté za sebou neprohrály. Domácí celek sice vedl od 25. minuty díky vlastnímu gólu Martina Honiše, ale v 55. minutě křížnou střelou srovnal střídající Matěj Fiala. Vítkovice ale stále ztrácejí na čtrnáctý Sokolov tři body.

Druhé jarní vítězství si připsala Vlašim, která rozdrtila poslední Prostějov 4:0. Domácí jsou v tabulce šestí, naopak hosté mají na první nesestupovou příčku manko už dvanáct bodů.

Výsledky 22. kola:

Sigma Olomouc - Varnsdorf 3:2 (2:1)
Branky: 26. a 66. Chorý, 4. Štěrba - 34. a 48. Durdevič. Rozhodčí: Černý - Arnošt, Urban. ŽK: Lischka, Zieris, Končal (všichni Varnsdorf).

Baník Ostrava - Pardubice 1:1 (0:1)
Branky: 65. Sus - 14. Kudrna. Rozhodčí: Matějček - Fišer, Pfeifer. ŽK: Hlinka, Helešic, Mičola, Sus - Kudrna, Fousek, Kayamba. Diváci: 4789.

Opava - Viktoria Žižkov 2:2 (0:1)
Branky: 87. Schaffartzik z pen., 90. Zapalač - 33. Telnar, 75. Engelmann. Rozhodčí: Ginzel - Kožár, Caletka. Bez ŽK. Diváci: 3372.

Ústí nad Labem - Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 78. Jindráček - 30. Čelůstka. Rozhodčí: Mrázek - Batík, Horák. ŽK: Peterka - Janoščín, Dedič. Diváci: 715.

Znojmo - Táborsko 3:0 (2:0)
Branky: 13. Urbančok, 24. Teplý, 90.+3 Šamánek. Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Flimmel. ŽK: Nepožitek - Javorek, Džafič, Zavadil, Kalvach, Dordevič. Diváci: 912.

Sokolov - Vítkovice 1:1 (1:0)
Branky: 25. vlastní Honiš - 55. Fiala. Rozhodčí: Dubravský - Melichar, Podaný. ŽK: Machek - Vaněk, Honiš, Mišinský. Diváci: 880.

Vlašim - Prostějov 4:0 (2:0)
Branky: 8. Vyhnal, 24. Hadaščok z pen., 59. Janda, 63. Tarczal. Rozhodčí: Váňa - Kubec, Polák. ŽK: Čtvrtníček, Malý (oba Prostějov). Diváci: 416.

Frýdek-Místek - České Budějovice 0:2 (0:1)
Branky: 9. vlastní Klabník, 53. Čavoš. Rozhodčí: Klíma - Vít, Dresler. ŽK: Slaninka, Mugove, Spasojevič - Wermke, Pešek. Diváci: 758.