čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie
Osmifinále Evropské ligy

Olympique Lyon přestřílel AS Řím, Manchester United zaváhal v Rostově

aktualizováno 9. 3. 2017 23:39

Lyon – Na bilanci jednadvaceti vstřelených gólů z posledních pěti soutěžních duelů navázali fotbalisté Lyonu proti AS Řím. Celek z italské metropole zdolali 4:2, přestože první poločas prohráli 1:2. Vypracovali si tak nadějnou pozici pro postup do čtvrtfinále. O místenku mezi osmi nejlepšími usiluje také Manchester United, který remizoval na půdě FK Rostov 1:1. Belgické derby skončilo demolicí domácího Gentu 2:5, Kodaň zaskočila Ajax.

Fotbalisté Olympique Lyon se radují z gólu proti AS Řím
  • Fotbalisté Olympique Lyon se radují z gólu proti AS Řím autor: Emmanuel Foudrot, zdroj: REUTERS http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/71/7025/702494.jpg?1489095807
  • Fotbalisté AS Řím slaví jednu z branek na půdě Lyonu autor: Emmanuel Foudrot, zdroj: REUTERS http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/71/7025/702488.jpg?1489092789
  • Mouctar Diakhaby se raduje z gólu do sítě AS Řím autor: Robert Pratta, zdroj: REUTERS http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/71/7025/702486.jpg?1489090856

Šlágr osmifinálových klání mezi Lyonem a AS Řím nabídl vyprodanému stadionu atraktivní podívanou, což nejlépe dokumentoval fakt, že oba celky trefily prostor mezi tyčemi dohromady dvacetkrát. Hra se pravidelně přelévala z jedné strany na druhou a brankáři museli být neustále ve střehu.

Důležité vítězství slavili po závěrečném hvizdu domácí, kteří během druhého poločasu otočili skóre. Nejprve srovnal tvrdou střelou z hranice pokutového území Corentin Tolisso, čtvrt hodiny před koncem se po brilantní individuální akci prosadil střídající Nabil Fekir a vše zakončil kanonýr Alexandre Lacazette nekompromisní ranou do šibenice.

Sestřih utkání Olympique Lyon - AS Řím

Rostov uhrál s Manchesterem United cennou remízu

Po vyřazení pražské Sparty dokázal FK Rostov zaskočit favorizovaný Manchester United. V základní sestavě anglického velkoklubu, jenž je považován za hlavního aspiranta na celkový triumf, nastoupila i trojice Ibrahimovic-Pogba-Mchitarjan.

José Mourinho se sice před zápasem nechal slyšet, že bude největší hvězdy šetřit, ale svůj záměr nakonec změnil. K očekávanému vítězství to nicméně nepomohlo. Na úvodní gól Mchitarjana totiž ve druhé půli dokázal odpovědět Bucharov a stanovil konečný stav 1:1.

"Vzhledem k podmínkám to byl dobrý výkon. Na tomhle hřišti nešlo hrát lépe. Nedalo se přihrávat. Bohužel jsme udělali jednu chybu v obraně, ale jinak jsem spokojen. Hlavní ale je, že se nikdo nezranil," řekl Mourinho.

Sestřih utkání Rostov - Manchester United

Kodaň skórovala po 28 sekundách, Genk opanoval belgické derby

Kodani vyšel proti Ajaxu naprosto ideálně vstup do utkání a za necelou půlminutu skóroval Rasmus Falk. Poté sice vyrovnal v akrobatické pozici Kasper Dolberg, ale hlavička Andrease Corneliuse zajistila dánskému celku lepší výchozí pozici před odvetou.

Genk vstřelil první gól ve 21. minutě, kdy z přímého kopu skóroval Ruslan Malinovskij. Vzápětí domácí z dorážky vyrovnali, jenže hosté třemi přesnými zásahy prakticky rozhodli o svém postupu do čtvrtfinále.

Gent po změně stran alespoň snížil a z penalty mohl dokonce korigovat na rozdíl jediného gólu, brankář Matthew Ryan však pokutový kop Jeremy Perbeta chytil. Mbwana Samatta navíc druhou trefou v zápase upravil na 2:5.

Prestižní souboj Olympiakosu s Besiktasem vítěze neurčil. Esteban Cambiasso poslal domácí do vedení, na které odpověděl Vincent Aboubakar. Stejným poměrem 1:1 skončila také německá bitva Schalke proti Mönchengladbachu.

Osmifinále fotbalové Evropské ligy - první zápasy:

Lyon - AS Řím 4:2 (1:2)

Branky: 8. Diakhaby, 47. Tolisso, 74. Fékir, 90.+2 Lacazette - 20. Salah, 33. Fazio.

FK Rostov - Manchester United 1:1 (0:1)

Branky: 53. Bucharov - 35. Mchitarjan.

FC Kodaň - Ajax Amsterodam 2:1 (1:1)

Branky: 1. Falk, 60. Cornelius - 32. Dolberg.

APOEL Nikósie - Anderlecht Brusel 0:1 (0:1)

Branka: 29. Stanciu.

Celta Vigo - Krasnodar 2:1 (0:0)

Branky: 50. Wass, 90. Beauvue - 56. Claesson.

Schalke - Mönchengladbach 1:1 (1:1)

Branky: 25. Burgstaller - 15. Hofmann.

Olympiakos Pireus - Besiktas Istanbul 1:1 (1:0)

Branky: 36. Cambiasso - 53. Aboubakar.

Gent - Genk 2:5 (1:4)

Branky: 27. Kalu, 61. Coulibaly - 41. a 72. Samatta, 21. Malinovskij, 33. Colley, 45.+1 Uronen.