CBK Mersin - ZVVZ USK Praha

Arsenal splnil povinnost a postoupil v Anglickém poháru přes Sutton

Londýn - Arsenal si alespoň částečně spravil chuť poté, co s ním v Lize mistrů zametl Bayern Mnichov. V osmifinále Anglického poháru tým Arsena Wengera vyřadil celek z páté nejvyšší soutěže Sutton (2:0). V brance londýnského klubu chyběl Petr Čech, přednost dostal David Ospina.

Lucas Pérez
zdroj: Reuters

Fotbalový svátek na stadionu Suttonu na jižním okraji Londýna si nenechalo ujít pět tisíc fanoušků. Arsenal dostal do vedení v 26. minutě Lucas Pérez, pojistku přidal deset minut po přestávce Theo Walcott a oslavil svůj jubilejní stý gól v dresu Arsenalu.

Podobně jako Čech dostali dnes volno Özil nebo Giroud, jen na lavičce Suttonu pak zůstal pětačtyřicetiletý, 130 kilogramů vážící hrající trenér brankářů Wayne Shaw. Čtvrtfinálovým soupeřem Arsenalu bude účastník páté ligy Lincoln City.