úterý 12. prosince 2017 Simona
Bundesliga

Chicharito řádil v Augsburgu, Lipsko stáhlo ztrátu na Bayern

aktualizováno 20. 2. 2017 13:16

Berlín - Lipsko zvítězilo na hřišti Mönchengladbachu 2:1 a stáhlo náskok vedoucího Bayernu Mnichov na pět bodů. Bavorský velkoklub totiž jen remizoval s Herthou Berlín 1:1. Dortmund se po výhře 3:0 nad Wolfsburgem posunul na třetí místo. Úspěšnou generálku před úterní bitvou s Atléticem Madrid zaznamenali v 21. kole německé nejvyšší soutěže fotbalisté Bayeru Leverkusen. Na půdě nebezpečného Augsburgu triumfovali poměrem 3:1, k čemuž dvěma góly přispěl Javier "Chicharito" Hernández.

Javier Hernández slaví gól do sítě Augsburgu

Lipsko poslal do vedení po půlhodině hry Emil Forsberg. Těsně před pauzou mohl vyrovnat Thorgan Hazard, ale penaltu mu vyrazil brankář Péter Gulácsi. V 55. minutě po Forsbergově přihrávce zvýšil Timo Werner, který zase asistoval u prvního gólu. Mönchengladbach v závěru už jen snížil hlavičkou Jannika Vestergaarda po rohu. Hostující nováček už těsný náskok udržel a naplno bodoval po předchozích dvou porážkách. Borussia naopak poprvé pod trenérem Dieterem Heckingem prohrála.

Lipsko porazilo Mönchengladbach a stáhlo náskok Bayernu

Skóre utkání v Augsburgu otevřel ve 23. minutě Bellarabi a krátce před přestávkou pojistil vedení účastníka Ligy mistrů Hernández. Tlak domácích ve druhé půli zužitkoval po hodině hry Kohr, avšak o pět minut později definitivně rozhodl chytrým lobem znovu Hernández. Bývalý útočník Manchesteru United zatížil konto soupeře dvakrát podruhé za sebou. Jedinou nepříjemností pro hostující celek bylo zranění kapitána a tvůrce hry Larse Bendera, který musel být během první půle vystřídán.

Lewandowski zachránil Bayern

Hertha otevřela skórev 21. minutě, když Plattenhardtův centr z přímého kopu zužitkoval nejlepší střelec týmu Ibiševič a ukončil 494 minut dlouhé čekání berlínského celku na gól proti Bayernu. Poločasový stav 1:0 dával domácím velkou naději na úspěch: dosud neztratila pod trenérem Pálem Dárdaiem jediný zápas, v němž po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedla.

Bayern si moc šancí na vyrovnání nevytvořil, v 89. minutě zasáhl gólman Jarstein proti Alabově přímému kopu. Poslední standardní situaci zápasu ale domácí neubránili. Nejprve se ke střele dostal Robben, míč hráči Herthy vyrazili pouze k Lewandowskému a ten přesně zakončil.

Hertha přišla o výhru nad Bayernem v šesté minutě nastavení

"Těžko ten zápas nějak zařadit. Bod proti Bayernu je v podstatě skvělý, ale přesto to bolí. Vítězství by nebylo nezasloužené. Jsem na kluky i na fanoušky hrdý, chyběla nám jen minuta k velkému překvapení," uvedl Dárdai.

"Jsme šťastní, neboť to bylo těžké. Hertha odehrála dobrý první poločas s velkým nasazením. Druhé dějství vypadalo jinak, vytvořili jsme si větší tlak. Robert Lewandowski je fantastický hráč a pro nás je velmi důležitý," konstatoval jeho protějšek Carlo Ancelotti.

Dortmund se vrátil na vítěznou vlnu

Dortmundský kanonýr Aubameyang měl první dvě velké šance zápasu s Wolfsburgem, s oběma si ale poradil gólman Benaglio. Překonal jej po dvaceti minutách spoluhráč Bruma. "Vlci" se osmělili až v závěru poločasu, Malli však těsně minul branku. Definitivně domácí rozhodli po změně stran, když polský obránce Piszczek nejprve skóroval a následně nacentroval na gól Dembélému.

Pierre-Emerick Aubameyang

Z třetího na páté místo se propadl marodkou zužovaný Frankfurt, který doma podlehl Ingolstadtu 0:2. Skóre otevřel v 26. minutě Brégerie, o chvíli později byl navíc vyloučen stoper Eintrachtu Abraham. Přesto měli domácí velkou šanci na vyrovnání, když krátce po přestávce dostali k dispozici pokutový kop.

Hasebeho pokus brankář Hansen vyrazil před sebe a japonský záložník mohl dorážet do odkryté branky, trefil však jen břevno. Také Ingolstadt zahrával v 69. minutě penaltu a Gross byl úspěšný. Náskok hosté udrželi, přestože šli deset minut před koncem též do deseti po vyloučení Leckieho.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Augsburg - Leverkusen 1:3 (60. Kohr - 40. a 65. J. Hernández, 23. Bellarabi), Dortmund - Wolfsburg 3:0 (20. vlastní Bruma, 48. Piszczek, 59. Dembélé), Eintracht Frankfurt - Ingolstadt 0:2 (26. Brégerie, 68. Gross z pen.), Hertha Berlín - Bayern Mnichov 1:1 (21. Ibiševič - 90.+6 Lewandowski), Hoffenheim - Darmstadt 2:0 (64. a 90.+1 z pen. Kramarič), Mohuč - Brémy 0:2 (16. Gnabry, 23. Delaney), Hamburk - Freiburg 2:2 (15. Hunt, 57. Gregoritsch - 23. Philipp, 72. Grifo), Mönchengladbach - Lipsko 1:2 (81. Vestergaard - 31. Forsberg, 55. Werner), Kolín nad Rýnem - Schalke 1:1 (43. Modeste - 2. Schöpf).