Dvojnásobná přesilovka Barceloně nestačila. Osmifinále poháru začalo prohrou

Bilbao (Španělsko) – Ani výhoda dvou mužů v poli nestačila fotbalistům Barcelony, aby odvrátili porážku v úvodním utkání osmifinále Španělského poháru. Na hřišti oslabeného Bilbaa padli 1:2 a vzdálila se jim obhajoba trofeje. Odveta na Nou Campu se hraje ve středu.

Aduriz z Bilbaa (vlevo) se raduje z gólu v síti Barcelony
zdroj: REUTERS autor: Vincent West

Bilbao na domácím stadionu, kde v této sezoně prohrálo jen jednou, a to právě s Barcelonou, vedlo ve čtvrtek večer v 28. minutě už 2:0. Hrdinou prvního poločasu i celého zápasu byl španělský útočník Aduriz, který první branku vstřelil a druhou připravil pro Williamse.

Po přestávce sice snížil Messi, jenže Barcelona už vývoj neotočila. Messi trefil v závěru pouze tyč a Athletic výhru uhájil i bez dvou vyloučených hráčů. Nad Barcelonou dokázal zvítězit teprve potřetí za posledních deset let.

"Zasloužili jsme si remízu za všechny šance, které jsme si vytvořili. Ale před brankou nám chyběla preciznost," řekl kouč Barcelony Luis Enrique. Katalánský celek ovládl pohár v minulých dvou letech a s 28 trofejemi je rekordmanem soutěže.