pondělí 25. září 2017 Zlata
LA LIGA

El Clásico bez vítěze. Výhru Barceloně vzal v závěru Ramos a Real si drží náskok

aktualizováno 5. 12. 2016 22:53

Barcelona – Souboj nesmiřitelných rivalů vítěze nenašel. Barcelona v El Clásicu remizovala s Realem Madrid na domácím hřišti 1:1. Katalánci sice byli blíže výhře, když po brance Luise Suáreze vedli, za hosty však v devadesáté minutě srovnal Sergio Ramos. Bílý balet si tak před svým soupeřem drží v čele tabulky šestibodový náskok. V dohrávce deklasovalo Deportivo 5:1 San Sebastian.

--:--

Dobrý den, vítejte u textového on-line přenosu ze šlágru španělské ligy, v němž Barcelona hostí Real Madrid. Zápas začne v 16:15.

--:--

Jde o první El Clásico letošní sezony a zároveň souboj dvou nejlepších týmů španělské ligy. Lépe je na tom madridský Real, který vede soutěž o 6 bodů před svým rivalem.

--:--

Hostující celek jde do zápasu ve velké fazóně. V soutěžním zápase naposledy prohrál 6. dubna na půdě Wolfsburgu. V lize pak má sérii neporazitelnosti ještě delší. Bílý balet si v La Lize žádný bod nepřipsal naposledy v únoru v duelu s Atléticem Madrid.

--:--

Obhájce titulu z Barcelony je na tom o poznání hůře a v posledních zápasech nehraje v dobré pohodě. V lize Katalánci pouze dvakrát remizovali, přičemž po poslední dělbě bodů na půdě Realu Sociedad kouč Enrique prohlásil, že tým podal nejhorší výkon pod jeho vedením.

--:--

Favoritem duelu je podle sázkových kanceláří ovšem Barcelona. Na druhou stranu dvě poslední El Clásica vyhráli hosté. Na podzim Katalánci zvítězili v Madridu 4:0 a poslední měření sil vyhrál na Camp Nou Real 2:1.

--:--

Oba týmy se musí obejít bez několika opor. Barceloně chybí Mathieu. Realu pak Bale, Coentrao, Danilo, Kroos a Morata.

--:--

Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Piqué, Mascherano, Alba – Gomes, Busquets, Rakitič – Messi, Suérez, Neymar.

Real: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kovačič, Modrič – Lucas, Isco, Ronaldo – Benzema.

--:--

Stadionem už zní hymna Barcelony. Start zápasu se blíží.

--:--

Oba týmy přichází na hrací plochu.

1.

Zápas začal.

2.

Už první minuty naznačují, že duel bude hodně emotivní. Hráči obou celků jdou do soubojů hodně tvrdě.

3.

Lucas padá ve vápně Barcelony a dožaduje se penalty. Rozhodčí však nechává pokračovat ve hře.

3.

V úvodu utkání jsou na míči hlavně hosté, ale po většinu času na polovině hřiště.

5.

Roberto hledal na pravém křídle Rakitiče, který ovšem míč nestihl.

5.

Opakované záběry ukázali, že kdyby rozhodčí pískl souboj Lucase s Mascheranem jako penaltový, nikdo by se nemohl zlobit. Stoper Barcelony si tak může hodně oddychnout.

6.

Barcelona se dostala do vápna Realu. Messiho hlavička ale k Neymarovi nedoputovala a bude se odkopávat od branky.

3.

Jestli na samém začátku drželi míč více hosté, teď je to Barcelona, kdo hraje s balónem.

10.

První závar ve vápně Realu. Barcelona předvedla krásnou kombinaci na jeden dotek. Míč se dostal k Neymarovi, který uklouzl a místo střely tak musel volit centr. Roberto následně nastřelil Ramose a domácí budou mít roh.

10.

Ten však domácím příležitost nepřinesl.

11.

Zblokovaná střela Realu. Hosté budou mít výhodu rohového kopu.

1 2 3 4 5 »

Real díky remíze prodloužil ligovou sérii neporazitelnosti na 26 utkání. Barcelona naopak remizovala potřetí za sebou.

Real naposledy v lize prohrál v únoru v městském derby s Atléticem, od té doby ztratil body jen při čtyřech remízách. Tentokrát však byl prohře hodně blízko. Po nezáživné první půli totiž v úvodu druhé části rozehrál standardní situaci Neymar a Luis Suárez na malém vápně hlavou usměrnil míč do sítě.

Neymar poté zahodil velkou šanci na zvýšení a přišel trest. Poslední minuty patřily Realu: nejprve Ramos hlavičkoval nad, následně neuspěl ani Cristiano Ronaldo, ale do třetice už to vyšlo.

Luka Modrič rozehrál standardní situaci, u tyče se prosadil Ramos a potvrdil, že jako stoper umí střílet důležité branky. V nastavení pak remízu pro Real uhlídal Casemiro, který vyhlavičkoval na brankové čáře jistý gól.

Po více než dvou měsících fotbalisté La Coruni ukončili čekání na výhru, a to razantně, když deklasovali San Sebastian 5:1. Deportivo vedlo nad San Sebastianem v poločase už 3:0 i díky vlastnímu gólu obránce Iniga Martíneze, který srazil do branky centrovaný míč Florina Andoneho. Právě rumunský útočník před přestávkou zvýšil na 3:0, v 77. minutě pak zpečetil skóre zápasu a je nejlepším střelcem La Coruni v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Granada - FC Sevilla 2:1 (27. Pereira, 56. Lomban - 90.+4 Ben Yedder z pen.), FC Barcelona - Real Madrid 1:1 (53. Suárez - 90. Ramos), Leganés - Villarreal 0:0, Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 0:0, Betis Sevilla - Vigo 3:3 (41. Castro z pen., 53. Sanabria, 73. Pezzella - 15. a 62. Aspas, 85. Roncaglia), Bilbao - Eibar 3:1 (42. Benat, 55. Williams, 90.+1 Muniain - 70. Enrich), Alavés - Las Palmas 1:1 (4. Alexis - 57. Livaja), Gijón - Pamplona 3:1 (43. a 78. Carmona, 56. Pereira - 86. Flano), Valencie - Málaga 2:2 (7. Rodrigo, 34. Medrán - 3. a 90.+3 Fornals), La Coruňa - San Sebastian 5:1 (42. a 77. Andone, 13. Sidnei, 29. vlastní I. Martínez, 64. Babel - 57. Yuri).