čtvrtek 22. června 2017 Pavla

Dodeš rozhodl o výhře Bohemians nad Zlínem

aktualizováno 2. 11. 2008 22:03

Praha - Tři cenné body vybojovali ve 12. kole první fotbalové ligy hráči nováčka soutěže Bohemians Praha, kteří v souboji dvou týmů z konce tabulky porazili Tescomu Zlín 1:0. O jedinou branku se v 24. minutě postaral Dobeš. Zápas sledovalo jen 930 diváků, což je nejnižší návštěva sezony.

Útočník Dobeš se raduje z gólu

Po sobotním podpisu smlouvy si na zlínské lavičce odbyl premiéru kouč Stanislav Levý. Musel se však obejít bez potrestaných Bači a Zbožínka a zraněných Pennera a brankáře Baránka. Všechny překvapil navíc tím, že jen lavičku náhradníků posadil nejnebezpečnějšího hráče týmu Žůrka. Kapitán Zúbek nastoupil ke svému 350. zápasu v české lize a stal se teprve 14. hráčem s tak bohatou bilancí. Naopak domácí kouč mohl vybírat jedenáctku z kompletního kádru, po zranění se na trávníku objevil i Zoubek.

Od začátku bylo jasné, že oba trenéři vsadili na zabezpečenou defenzivu s jediným útočným hrotem. Nebylo se ale čemu divit, defenzivy obou soupeřů v posledních dvou ligových zápasech hodně inkasovali - Zlín osmkrát, domácí dostali jen o jednu branku méně.

První příležitost se domácím nabídla v 11. minutě, kdy po chybě Malcharka se k míči dostal Jablonský, ale akci zbytečně zbrzdil a Bohemians se do šance nedostali. Ve 24. minutě hrstka nejvěrnějších diváků v hledišti ale gól slavila. Centr do pokutového území hosté nedůrazně odvrátili jen k Zoubkovi, ten ideálně našel volného Dobeše, který tvrdou ranou propálil brankáře Kořínka.

Agresivní, málo pohledný fotbal...

Divácké kulise odpovídal i fotbal. Více se bojovalo, než hrálo a pohledných akcí bylo minimum. Oběma týmům dělala problémy kombinace, takže hráči míče spíše nakopávali, hráli na náhodu, ale to k vytvoření šancí nestačilo.

Do druhého poločasu již Žůrek vyběhl a hra celkově dostala větší spád. Ve 48. minutě se míč odrazil v domácí šestnáctce k Musilovi, který bez přípravy vystřelil, ale míč poslal vysoko nad branku. Blízko zvýšení náskoku byli domácí o šest minut později. Dobeš už překonal Kořínka, ale z brankové čáry vykopl míč Pazdera.

Zlín byl najednou mnohem nebezpečnější, ale tři střelecké pokusy Žůrka byla nepřesné, jen těsně minula svůj cíl tvrdá rány z dálky Kóni. Na druhé straně si s nebezpečnou hlavičkou Lenceviče poradil Kořínek, a tak se skóre již nezměnilo.