čtvrtek 25. května 2017 Viola

Olomouc po sedmi letech porazila Teplice

aktualizováno 2. 11. 2008 21:29

Teplice - Fotbalisté Olomouce zvítězili v utkání 12. ligového kola v Teplicích 1:0 a po více než sedmi letech si ze severu Čech opět odvezli plný bodový zisk. Výhru jim zajistil po hodině hry jediný hrot Michal Hubník, který usměrnil do branky centr z rohového kopu. Nevýrazně a nepřesně hrající domácí naopak podruhé za sebou v domácím prostředí padli.

Olomouc - Teplice

Mlhavé a vpravdě dušičkové nedělní odpoledne na Stínadla příliš diváků nepřilákalo a stejně tak se na teplický stadion nechtěla dostavit ani fotbalová krása. Tepličtí se totiž sice snažili od začátku převzít iniciativu, jenže se trápili s nepřesnou finální přihrávkou a malým důrazem v útočné fázi. Nic jim nepomohl ani fakt, že Olomouc se musela před zápasem vyrovnat se zdravotními problémy obou stoperů Šuškavčeviče a Komárka, kteří však přesto nastoupili.

Jediný záblesk nebezpečí před Drobiszovou brankou tak obstaralo až nedorozumění po teplické standardní situaci ve 14. minutě. Jun oklamal ofsajdovou past a našel si Verbířem vrácený míč, jenže vzápětí jej špatně zpracoval a dostal se příliš blízko k brankáři Drobiszovi.

Pak už začala zlobit Olomouc. Postupně vyrovnala hru v poli, a navíc přidala o poznání lehčí přechod do útoku. Hořava prostrčil před sebe na nabíhajícího Onofreje, který levačkou z dvanácti metrů jen těsně minul horní růžek teplické branky. Přesnou mušku našel ve 38. minutě Melinho. Přímý kop ze třiceti metrů ale napálil jen do Belice, za dalších třicet sekund pak do stejných míst poslal i střelu ze šestnáctky.

Po poločase rozhodčí Adámek během pěti minut odpískal šest útočných faulů, a tak začátek fotbalu znamenala až 56. minuta. Rossi z pravé strany odcentroval, několikrát přizvednutý míč doputoval až na zadní tyč k Hubníkovi, jehož střelou z otočky jen s námahou vytáhl od tyče Belic.

Gól obě mužstva probudil

Za čtyři minuty ovšem přiletěl k pravé Belicově tyči další přetažený centr, po němž se Olomouc radovala z vedení. Rozdíl byl jen v tom, že míč poslal Rossi z rohu a Hubník míč usměrnil do sítě ze dvou kroků. Gól oba týmy probudil, vzápětí mohl srovnat teplický Mareš, jenže poskakující míč mu na značce pokutového kopu sevřel Komárek a ve snaze o odkop málem sám překonal Drobisze. Na druhé straně po dalším rohu hlavičkoval do Belice Šuškavčevič.

V 82. minutě sice střídající Mahmutovič po brejku dostal míč do sítě i na druhé straně, pomezní rozhodčí mu ale zřejmě chybně odmával ofsajd a gól neplatil. Zbytek zápasu už obětavě bojující Olomouc ubránila k výhře a sama ještě mohla zvýšit, střídající Štěpán ale v samém závěru sám před brankou zaváhal.