ČTsport

ČTsport
pondělí 19. února 2018 Patrik

Prezident FIFA Infantino chce prosadit mistrovství světa se 48 týmy

Velikost textu:

Bogotá - 48 týmů. Tolik reprezentací by rád viděl na mistrovství světa prezident mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino, který doposud hovořil "pouze" o navýšení ze současných 32 účastníků na rovných 40. Rozšíření o dalších osm celků uvedl během akce na univerzitě v Bogotě.

Prezident FIFA Gianni Infantino
Prezident FIFA Gianni Infantino

Podle návrhu představeného v kolumbijské metropoli by 32 týmů v dějišti turnaje čekalo kvalifikační předkolo a pro poraženou šestnáctku mužstev by MS hned po jednom utkání skončilo. Postupujících 16 týmů by se přiřadilo k 16, které by byly nasazeny přímo do základních skupin, a šampionát by pak pokračoval tradičně s 32 účastníky.

"Máme různé nápady, abychom našli nejlepší řešení. Budeme o nich tento měsíc jednat a všechno se rozhodne v roce 2017," citovala Infantina kolumbijská média. Mluvčí FIFA následně uvedl, že výroky jeho šéfa odpovídají skutečnosti.

Infantino byl zvolen prezidentem mezinárodní federace letos v únoru po korupční aféře Seppa Blattera. Jedním z jeho předvolebních slibů bylo právě rozšíření počtu účastníků mistrovství světa na čtyřicet.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.