úterý 30. května 2017 Ferdinand

Plzeň rozstřílela v osmifinále Poháru ČMFS sedmi brankami Hlavici

aktualizováno 29. 10. 2008 16:47

Hlavice (Liberecko) - Fotbalisté Viktorie Plzeň splnili ve 4. kole Poháru ČMFS úlohu favorita a domácí třetiligovou Hlavici rozstříleli 7:1. Západočeši rozhodli o postupu do jarního čtvrtfinále soutěže už během 33 minut, kdy zaznamenali tři góly. Po pauze pak hosté přidali další čtyři branky, dvakrát se trefili Rezek, Kolář a Petržela.

Ilustrační foto

Hlavice v předchozích průběhu soutěže senzačně vyřadila Mladou Boleslav, a proto přistoupili Plzeňští k zápasu s maximální koncentrací. Do malé obce na Liberecku odcestovali už den před zápasem a do utkání vyběhli prakticky v nejsilnější složení. Z obvyklé sestavy odpočívali jen Varadi a špílmachr Horváth.

Západočeši začali aktivně. V páté minutě ještě hlavičkoval těsně nad Trapp, ale po čtvrthodině hry už hosté vedli, když se pravačkou trefil Jiráček. Za pět minut byl v domácím vápně stažen Rezek, který následně s přehledem proměnil nařízenou penaltu.

Plzeňští kontrolovali hru, navíc v 33. minutě přidal třetí branku po přihrávce Mliky Kolář. Po Jiráčkově faulu v šestnáctce sice vzápětí snížil z pokutového kopu bývalý jablonecký bek Flachbart, ale hostující pohodu tím nenarušil.

Ve druhém poločase Plzeň svého soupeře k ničemu nepustila

Naopak po změně stran Viktoria zasadila soupeři další tři gólové údery. O dva z nich se postaral střídající Petržela. Nejprve čtyři minuty po příchodu na podmáčený trávník zvýšil na 4:1 pro Plzeň a dvanáct minut před koncem zasadil zdecimovaným domácím už šestý gól.

Mezitím ještě zaznamenal druhou branku v zápase i Rezek, jehož vysunul agilní Jiráček, a hostující brankostroj uzavřel v 90. minutě Kolář. Plzeňští potvrdili, že se jim po příchodu nového trenéra Pavla Vrby daří, zatím pod ním neprohráli.