neděle 25. června 2017 Ivan

Liberec oplatil Olomouci porážku z ligy a v poháru postupuje

aktualizováno 28. 10. 2008 22:02

Olomouc - Fotbalisté Liberce postoupili do jarního čtvrtfinále Poháru ČMFS poté, co dnes v souboji prvoligových celků vyhráli v Olomouci 2:0. O góly se ve druhé půli postarali Jan Blažek s Ondřejem Smetanou. Hosté tak Sigmě odvedli páteční prohru 1:2 z ligové soutěže. Druhá vzájemná bitva v rozmezí čtyř dnů přinesla rozpaky a velkou fotbalovou nudu.

Ondřej Smetana z Liberce a Darko Šuškavčević z domácí Sigmy

Bez několika opor válčily oba týmy především s vlastní nepřesností. Melinho vyzkoušel Zlámala dalekonosnou střelou z přímého kopu, ale jedinou olomouckou šanci ze hry si vypracoval Hořava, který po samostatné akci nastřelil v 31. minutě z velkého vápna tyč.

Liberci na postup stačily dvě povedené akce za celý zápas. Blažek si v 57. minutě seběhl za domácí obranu na pas ze zálohy a Lovásika překonal jemným lobem. Těžkopádná Sigma se nezmohla na žádnou odpověď. Výhru a postup hostů naopak devět minut před koncem pojistil Smetana, který parádní trefou z dvaadvaceti metrů vymetl levý horní roh olomoucké branky.