Magazín EURO 2024

Souboj týmů s českým zastoupením vyzněl lépe pro Procházku

Praha - Čtvrté předkolo Evropské ligy vidělo souboj českých hráčů, z něhož lépe vyšel obránce Václav Procházka. Jeho Osmanlispor totiž 1:0 porazil dánský Midtjylland, za nějž nastupují Václav Kadlec a Filip Novák.

Václav Kadlec (vpravo) padá v utkání s Osmanlisporem
zdroj: Reuters autor: Scanpix Denmark

Jediný gól utkání padl ve 20. minutě, kdy Banggaard zamířil do vlastní branky po akci bývalého útočníka Liberce Delarge. Obrana dirigovaná Procházkou už těsnou výhru uhlídala, ačkoli měl Midtjylland ve druhé půli výraznou převahu.

Nejblíže postupu jsou Krasnodar, který doma porazil 4:0 Partizani Tiranu, a Rapid Vídeň. Ten uhrál stejný výsledek na hřišti slovenského mistra Trenčína. Hattrickem se o to postaral Louis Schaub.

Nedařilo se týmům, které hrály v předchozích zápasech s českými zástupci. Karabach, který v boji o Ligu mistrů šťastně vyřadila Plzeň, prohrál 0:1 na hřišti Göteborgu. Škendija Tetoto, jež naopak přešla přes Mladou Boleslav, prohrála 1:2 v Gentu.

Jen remízu 1:1 uhrál West Ham United na hřišti rumunského celku Astra Giurgiu, když neudržel vedení po penaltě Nobleho. V závěru srovnal Alibec. Nový trenér Fenerbahce Istanbul Dick Advocaat začal angažmá výhrou 3:0 nad Grasshoppers Curych. Dvěma góly mu k tomu pomohl slovenský reprezentant Miroslav Stoch.

Výsledky 4. předkola Evropské ligy: Astana - BATE Borisov 2:0 (0:0), Dinamo Tbilisi - PAOK Soluň 0:3 (0:1), Krasnodar - Partizani Tirana 4:0 (3:0), Midtjylland - Osmanlispor 0:1 (0:1), Arouca - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1), Trenčín - Rapid Vídeň 0:4 (0:1), Astra Giurgiu - West Ham 1:1 (0:1), Gent - Škendija Tetovo 2:1 (1:1), Sassuolo - Crvena zvezda Bělehrad 3:0 (2:0), Basaksehir - Šachtar Doněck 1:2 (0:2), Lokomotiva Záhřeb - Genk 2:2 (0:1), Vojvodina Novi Sad - AZ Alkmaar 0:3 (0:2), Fenerbahce Istanbul - Grasshoppers Curych 3:0 (1:0), Panathinaikos Atény - Bröndby Kodaň 3:0 (1:0), Gäbälä - Maribor 3:1 (1:1), Göteborg - Karabach 1:0 (0:0), Austria Vídeň - Rosenborg Trondheim 2:1 (0:0), Maccabi Tel Aviv - Hajduk Split 2:1 (1:0).