úterý 25. dubna 2017 Marek

Teplice zabraly. Po deseti letech vezou výhru z Jablonce

aktualizováno 26. 10. 2008 19:51

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Teplic po dvou prohrách v nejvyšší soutěži zabrali a v duelu 11. kola zvítězili 2:0 na půdě Jablonce, což se jim povedlo naposledy před deseti lety. Jablonečtí hráči naopak neodčinili minulý debakl na liberecké půdě a na body znovu nedosáhli i proto, že už od 12. minuty hráli bez vyloučeného kapitána Homoly a v oslabení nakonec padli.

Utkání mezi Jabloncem a Teplicemi

Tepličtí udeřili v poslední dvacetiminutovce, když se trefili Mareš a na úplném konci ještě střídající Mahmutovič. Bosenský útočník první gól připravil i přesnou přihrávkou a stal se hrdinou dnešního zápasu.

Jablonečtí hráli od prvního poločasu o deseti

Jablonec začal lépe, ale pokus Lafaty byl na dlouhou dobu poslední hrozbou domácích. Tepličtí ovšem nepřijeli do Jablonce pouze bránit a poprvé se ocitl v nadějné pozici Jun, jehož hlavička ale přesná nebyla. Ve dvanácté minutě přišel důležitý okamžik pro další vývoj: Jun dostal míč za jabloneckou obranu a domácímu kapitánovi Homolovi nezbylo nic jiného než jej faulovat. Sudí Matějek ani na vteřinu nezaváhal a Homolu poslal ze hřiště.

Od té chvíle měly Teplice převahu. Z ní vytěžily několik střel a mohly jít i do vedení, ale Vachoušek z malého vápna jabloneckou branku přestřelil. Jablonec naopak v úvodní části zápasu útočil velmi sporadicky a Belicovu branku vážněji neohrozil, i když zahrával několik rohových kopů.

V druhé půli diváci příliš pohledný fotbal neviděli. Teplice sice měly míč častěji na svých kopačkách, ale Jablonec byl i v deseti aktivní a Belice dvakrát prověřil Hloušek. Gólman si však s jeho pokusy poradil.

Teplice zpečetily vítězství

Jinak se diváci spíš nudili a více než fotbal je zajímala potyčka fanoušků s bezpečností agenturou v sektoru hostů. Tu pravděpodobně sledovali i domácí hráči, kteří v 71. minutě nechali trestuhodně nepokrytého Mareše, kterému přihrál střídající Mahmutovič. Mareš se pak na hranici vápna uvolnil a přesnou střelou dal vedoucí gól svého celku.

Domácí reagovali náporem, hlavně pokusy střídajících hráčů Eliáše a Valenty teplického gólmana Belice hodně prověřily. Místo vyrovnání však přišel trest: v druhé minutě nastaveného času unikl Mahmutovič, udělal kličku i brankáři Špitovi a do prázdné branky zpečetil vítězství Teplic.

Zdroj: ČT24, ČTK