Svět motorů

Zlámal jedná o přestupu do Turecka, Bohemians 1905 i bez něj zvítězili v generálce

Praha – Fotbalisté Bohemians 1905 úspěšně zvládli poslední test před startem nového ročníku domácí ligy. V Ďolíčku porazili druholigové Pardubice 2:1. Nový trenér klokanů Miroslav Koubek nicméně musí řešit nečekanou situaci. S největší pravděpodobností totiž přijde o brankářskou jedničku Zdeňka Zlámala, který jedná o angažmá s tureckým Alanyasporem.

"Určitě musíme během týdne přivést ještě jednoho brankáře a potom se budeme rozhodovat, koho nasadíme," řekl nový kouč vršovického klubu. Do branky se v generálce na novou sezonu postavil Tomáš Fryšták.

Druholigovým Pardubicím vyšel úvod střetnutí lépe. Ve 22. minutě je poslal do vedení Fousek. Klokani však po změně stran skóre otočili. Nejprve vyrovnal pohotovým volejem Mikúš a misky vah na stranu domácích převážil jedenáct minut před koncem kapitán Jindřišek.

Bohemians 1905 otočili generálku s Pardubicemi

V prvním kole nového ročníku změří svěřenci Miroslava Koubka síly s ligovým nováčkem z Hradce Králové.

Přípravné fotbalové utkání:

Bohemians 1905 - FK Pardubice 2:1 (0:1)

Branky: 57. Mikuš, 79. Jindřišek - 22. Fousek. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vlček. Diváků: 1273.

Bohemians Praha 1905: Fryšták - Křapka, Krch (46. Dostál), Gajič, Havel - Berger (64. Bartek), Hubínek (46. Hašek), Jindřišek, Jirásek (70. Kuchta), Luts (46. Čížek) - Mikuš. FK Pardubice: Knobloch (46. Stejskal) - Jeřábek, Pospíšil, Zavadil, Kudrna - Kim (62. Vavrouš), Fousek (70. Málek), Ladra (46. Petráň), Řezníček - Valenta, Kayamba (70. Ladra).