MČR v půlmaratonu

Plzeň porazila Basaksehir 1:0 a v přípravě stále drží neporazitelnost

Westendorf (Rakousko) – Fotbalisté Plzně na rakouském soustředění porazili čtvrtý tým turecké ligy Basaksehir 1:0 a jsou stále neporaženi. O jediný gól se postaral čtyři minuty před koncem Michael Krmenčík.

Michael Krmenčík
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Plzeň v předchozích dvou zápasech remizovala a k dělbě bodů se schylovalo opět, přestože český mistr byl aktivnější. Jenže Limberského už v první minutě vychytal gólman a hlavou neuspěli Bakoš ani Hejda. Až v 86. minutě Krmenčík vystihl nedůraznou přihrávku jednoho z obránců zpět na brankáře a sám před gólmanem plzeňský útočník nezaváhal.

Plzni se tak vyplatilo důrazné napadání, které svěřenci trenéra Romana Pivarníka praktikovali celé utkání a ke kterému byli koučem nabádáni. Přípravu na novou sezonu zakončí Plzeň v úterý v generálce proti Lokomotivu Moskva.