neděle 22. října 2017 Sabina
Premier League

Fanoušci West Hamu napadli před zápasem autobus s hráči United

aktualizováno 10. 5. 2016 23:36

Londýn - Fanoušci West Hamu napadli autobus s fotbalisty Manchesteru United u stadionu před zápasem anglické ligy a vynutili si odložení začátku zápasu o 45 minut. Po jeho začátku jako první rozjásal domácí diváky už v 10. minutě Sakho. Pro United pak duel otočil Martial dvěma góly, ale West Ham se nakonec dočkal vítězné rozlučky. Aby se United dostali do kvalifikace o Ligu mistrů, musí v neděli porazit Bournemouth a doufat, že City prohrají se Swansea.

Výtržnosti fanoušků West Hamu

Pro londýnský klub měl být večer velkou oslavou, poněvadž se Kladiváři loučí po 112 letech se svým legendárním stánkem v Upton Parku, ale kvůli výtržníkům začal ostudou. Část domácích fandů zaútočila na autobus s hráči "Rudých ďáblů" při jeho příjezdu ke stadionu - lahvemi s pivem, pyrotechnikou a dalšími létajícími předměty.

"Nebylo to vůbec hezké, rozbili nám autobus," popsal britským médiím situaci kapitán hostů Wayne Rooney. Jedno okno násilníci rozbili, dva lidé při incidentu utrpěli zranění. Jedním z nich byl zasahující policista.

Anglická fotbalová liga - dohrávka 35. kola:

West Ham United - Manchester United 3:2 (10. Sakho, 76. Antonio, 80. Reid - 51. a 72. Martial).