sobota 24. června 2017 Jan

Juventus zvítězil nad Realem, v Lize mistrů padlo celkem 36 gólů

aktualizováno 21. 10. 2008 23:27

Praha - Fotbalisté Juventusu Turín dali zapomenout na špatné výsledky v posledním měsíci a v třetím kole základní skupiny Ligy mistrů zdolali na domácím trávníku Real Madrid 2:1. Celý zápas odehráli čeští hráči Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd a i jejich zásluhou se "Stará dáma" dostala do čela skupiny H. Dnešní zápasy byly velmi bohaté na branky, kterých padlo celkem 36. Diváci v Istanbulu viděli sedm gólů, v Bukurešti osm a na stadionu Villarrealu dokonce devět.

Hráč Juventusu Turín

Juventus dostal do vedení již v páté minutě Del Piero, který nádherou ranou z 25 metrů nedal gólmanu Casillasovi šanci. Po přestávce pojistil výhru domácího mužstva Amauri hlavičkou po Nedvědově centru a na tříbodovém zisku Juventusu už nic nezměnilo ani Van Nistelrooijovo snížení.

Borisov překvapivě remizoval s Petrohradem

Fotbalisté nováčka soutěže BATE Borisov získali po domácí remíze s Juventusem další nečekaný bod, když dokázali uhrát nerozhodný výsledek 1:1 na hřišti Zenitu Petrohrad. Běloruský outsider dokonce vedl a o senzační výhru přišel až deset minut před koncem brankou Fatiha Tekkeko, který předtím ještě nastřelil tyč a břevno. Ruskému šampionovi v sestavě s českým reprezentantem Radkem Šírlem, který odehrál celý zápas, se vzdálil postup do osmifinále.

Ve skupině F se v Mnichově v souboji domácího Bayernu proti Fiorentině trefil již ve 4. minutě Klose a stejně jako pro Juventus to byl nesmírně cenný gól. Ani bavorskému klubu se totiž příliš nedaří, a tak kouč Klinsmann uvítal, že mohl nastoupit kanonýr Toni. Ten se i s poraněnými žebry velkou měrou podílel na výhře nad svým bývalým klubem, navíc na první gól Klosemu přihrál. Domácí ale měli v prvním poločase i štěstí, když střelu Gilardina těsně před přestávkou zastavila tyč. Na konečných 3:0 stanovil skóre Zé Roberto.

Rumunská Steaua přišla o vedení

Hráči Steauy Bukurešť už po jedenácti minutách vedli nad Olympiquem Lyon 2:0, ale ještě v prvním poločase o náskok přišli. Přesto je těsně před přestávkou znovu dostal do vedení Petre, ale ani to na body nakonec nestačilo. Hosté po přestávce dali tři branky a pozvedli své šance na postup, když se dvakrát trefili Benzema a Fred.

Obhájce prvenství Manchester United ve skupině E prodloužil sérii zápasů bez prohry v Lize mistrů již na šestnáct. O výhru 3:0 nad Celtikem Glasgow se postarala letní posila Bulhar Berbatov. O víkendu se poprvé trefil v lize, dnes dal dvě branky United, třetí přidal Rooney.

Villarreal nastřílel šest branek

Mnohem více se nadřel na tři body druhý favorit skupiny, španělský Villarreal. Dánský Aalborg dlouho držel krok, ale dvě rychlé branky Llorenteho v 67. a 70. minutě zlomily souboj ve prospěch domácích. Ti nakonec vyhráli divokým skóre 6:3 a Llorente dovršil hattrick.

Hráči Arsenalu skvěle vstoupili do utkání na hřišti Fenerbahce Istanbul. Po jedenácti minutách vedli 2:0 a svého soupeře nakonec zdolali 5:2. Nejchudší na branky byl zápas Porta s Kyjevem. O výhře hostů 1:0 rozhodl přesnou střelou z trestného kopu Alijev a portugalský klub si tím značně zkomplikoval postupové vyhlídky.

Výsledky:

Skupina E:
Villarreal - Aalborg 6:3 (2:2), Manchester United - Celtic Glasgow 3:0 (1:0).

Skupina F:
Bayern Mnichov - Fiorentina 3:0 (2:0), Steaua Bukurešť - Olympique Lyon 3:5 (3:2).

Skupina G:
Fenerbahce Istanbul - Arsenal 2:5 (1:3), FC Porto - Dynamo Kyjev 0:1 (0:1).

Skupina H:
Juventus Turín - Real Madrid 2:1 (1:0), Zenit Petrohrad - BATE Borisov 1:1 (0:0).
Zdroj: ČT24, ČTK