Borisov nečekaně uhrál v Lize mistrů bod na hřišti Petrohradu

Petrohrad - Fotbalisté nováčka Ligy mistrů BATE Borisov získali po domácí remíze s Juventusem Turín další nečekaný bod, když dokázali uhrát v dnešním utkání třetího kola základní skupiny H nerozhodný výsledek 1:1 na hřišti Zenitu Petrohrad. Běloruský outsider dokonce vedl a o senzační výhru přišel až deset minut před koncem. Ruskému šampionovi v sestavě s českým reprezentantem Radkem Šírlem, který odehrál celý zápas, se vzdálil postup do osmifinále.

Radek Šírl
zdroj: Zenit Petrohrad

Domácí potřebovali po neúspěchu v úvodu soutěže bezpodmínečně vyhrát. Do vedení je mohl už po 13 minutách poslat Fatih Tekke, ale v gólové radosti mu zabránila tyč. Stejný hráč nastřelil brankovou konstrukci i po půlhodině hry, kdy jeho pokus zastavilo břevno. Tyč mezitím trefili také hosté po Stasevičově střele.