pondělí 29. května 2017 Maxmilián / Maxim

Borisov nečekaně uhrál v Lize mistrů bod na hřišti Petrohradu

Petrohrad - Fotbalisté nováčka Ligy mistrů BATE Borisov získali po domácí remíze s Juventusem Turín další nečekaný bod, když dokázali uhrát v dnešním utkání třetího kola základní skupiny H nerozhodný výsledek 1:1 na hřišti Zenitu Petrohrad. Běloruský outsider dokonce vedl a o senzační výhru přišel až deset minut před koncem. Ruskému šampionovi v sestavě s českým reprezentantem Radkem Šírlem, který odehrál celý zápas, se vzdálil postup do osmifinále.

Radek Šírl
Radek Šírl

Domácí potřebovali po neúspěchu v úvodu soutěže bezpodmínečně vyhrát. Do vedení je mohl už po 13 minutách poslat Fatih Tekke, ale v gólové radosti mu zabránila tyč. Stejný hráč nastřelil brankovou konstrukci i po půlhodině hry, kdy jeho pokus zastavilo břevno. Tyč mezitím trefili také hosté po Stasevičově střele.

Trenérovi BATE skvěle vyšlo poločasové střídání. Nechajčik byl na hřišti jen sedm minut, když se vyhnul Aňukovovi a ranou do horního rohu Malafejevovy branky poslal běloruského mistra do senzačního vedení. Zenit přidal, tlačil se do ofenzivy, ale z velké převahy vytěžil jen vyrovnání.

Deset minut před koncem dostal Fatih Tekke od Širokova míč za obranu a tvrdou střelou nedal Veremkovi šanci. Otočit skóre však už domácí nestihli a po polovině základních skupin se jim vzdálil vysněný postup. V tabulce skupiny H jsou s jediným získaným bodem poslední.

Výsledek:

Skupina H:

Zenit Petrohrad - BATE Borisov 1:1 (0:0)
Branky: 80. Fatih Tekke - 52. Nechajčik. Rozhodčí: Proenca (Port.). Diváci: 20.000.
Zdroj: ČT24, ČTK