neděle 17. prosince 2017 Daniel
PREMIER LEAGUE

Leicester dělí jediná výhra od titulu, Tottenham překvapivě jen remizoval

aktualizováno 25. 4. 2016 23:11

Londýn – Už jen jedinou výhru potřebuje vydolovat Leicester, aby dokončil svou senzační jízdu za titulem v Premier League. Foxes k tomu po výhře 4:0 nad Swansea napomohla i pouhá remíza Tottenhamu 1:1 na domácím hřišti proti West Bromwichi. Pokud tak Leicester v neděli vyhraje na Old Trafford, bude slavit titul, má k tomu ale ještě dva pokusy doma proti Evertonu a poté na Stamford Bridge.

Zklamaný Harry Kane

Leicester hraje na Old Trafford v neděli, a pokud zvítězí, má ligový triumf jistý. I kdyby svěřenci trenéra Claudia Ranieriho v Manchesteru neuspěli, mohou slavit o den později v případě zaváhání Tottenhamu na hřišti Chelsea.

Spurs potřebovali k udržení reálné šance na titul porazit West Bromwich a prvnímu poločasu dominovali. Do vedení se dostali po kuriózním vlastním gólu Craiga Dawsona, jenž v souboji na malém vápně v pádu poslal míč nešťastně mezi nohy svého brankáře Boaze Myhilla.

Tottenham trefil třikrát brankovou konstrukci, ale druhý gól nepřidal. Naopak v 72. minutě napravil svou chybu obránce Dawson a podruhé se zapsal mezi střelce, tentokrát do správné branky, když hlavičkou po rohu překonal domácího Huga Llorise.

Slavící mladý fanoušek Leicesteru

Vardyho, který si odpykával první ze dvou zápasů za vyloučení v minulém kole, v základní sestavě v utkání proti Swansea nahradil Ulloa. O první gól se postaral Mahriz, který po deseti minutách využil Williamsovy chyby v rozehrávce.

Další dvě branky vstřelil právě Vardyho náhradník. Nejprve si Ulloa naskočil na přesný Drinkwaterův centr z přímého kopu a v druhém poločase po rychlém protiútoku dorazil do prázdné brány Schluppovu přihrávku.

Čtvrtý gól přidal pět minut před koncem Albrighton a postaral se tak o nejvyšší výhru Leicesteru v sezoně. Svěřenci Claudia Ranierho mají nyní na druhý Tottenham náskok osmi bodů, severolondýnský tým ho může stáhnout v pondělní dohrávce proti West Bromwichi.

"Hráli jsme fantasticky. Bez Jamieho Vardyho dali všichni hráči do zápasu o trochu víc, přesně tak, jak jsem od nich chtěl. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, ale všichni hráli obětavě a předvedli jsme dobrý výkon," pochválil tým trenér Claudio Ranieri. "Víme, že bude těžké titul uhájit, protože Tottenham je dobrý tým, ale budeme bojovat. Prožíváme své sny a je důležité, abychom ty sny uskutečnili a staly se realitou," dodal italský kouč.

Čech hostům pomohl několika zákroky na začátku druhého poločasu. Nejprve si poradil s tvrdou střelou Defoea i s následnou M'Vilovou dorážkou a jen o minutu později zasáhl proti ráně Khazriho. Už v prvním poločase Čechovi pomohlo břevno proti přímému kopu Van Aanholta.

Šance měl také Arsenal, jeho bývalý brankář Mannone si ale poradil se Sánchezovým přímým kopem i se šancemi Iwobiho a střídajícího Welbecka. Svěřenci Arsénea Wengera remizovali potřetí z posledních čtyř ligových zápasů a na čtvrtém místě mají stejně bodů jako třetí Manchester City. Třetí místo znamená přímý postup do Ligy mistrů.

Petr Čech z Arsenalu chytá šanci Jermaina Defoea

Sunderlandu remíza pomohla k posunu mimo sestupové pásmo, před Norwich na 17. místo jej však dostalo pouze lepší skóre. Navíc jen o bod zpět je Newcastle, který ale má o zápas více než jeho dva soupeři v boji o záchranu.

City v úvodní půlhodině nedokázali prolomit obranu soupeře, ale ve 35. minutě jim pomohl roh, ze kterého hlavou otevřel skóre Fernando. Krátce před pauzou zvýšil z penalty Agüero. Argentinský kanonýr zaznamenal 23. ligový gól v sezoně a na vedoucího střelce Harryho Kanea z Tottenhamu ztrácí jeden zásah.

I po změně stran hosté na stadionu Etihad dvakrát inkasovali, když se mezi 64. a 74. minutou prosadil devatenáctiletý útočník Iheanacho. Manchesterský tým vyhrál čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů a výborně se naladil na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Kelechi Iheanacho z Manchesteru City se raduje z gólu

Belgičan Eden Hazard ukončil čekání na první branku v této sezoně Premier League a hned dvěma góly pomohl Chelsea k vítězství 4:1 na hřišti nováčka Bournemouthu. O další zásahy úřadujícího mistra se postarali Pedro a Willian, za domácí snížil Tommy Elphick. "Blues" jsou v tabulce devátí.

Liverpool na svém stadionu neudržel dvoubrankové poločasové vedení a s předposledním Newcastlem remizoval 2:2. Domácí vedli po gólech Daniela Sturridge a Adama Lallany, ale soupeř vedený bývalým koučem "Reds" Rafaelem Benítezem díky Papissovi Cissému a Jacku Colbackovi vybojoval bod. Už jistě sestupující Aston Villa bez Čecha Libora Kozáka doma podlehla Southamptonu 2:4.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Manchester City - Stoke 4:0 (64. a 74. Iheanacho, 35. Fernando, 43. Agüero z pen.), Aston Villa - Southampton 2:4 (45.+1 a 85. Westwood - 39. a 71. Tadič, 15. Long, 90.+4 Mané), Bournemouth - Chelsea 1:4 (36. Elphick - 34. a 90.+1 Hazard, 5. Pedro, 71. Willian), Liverpool - Newcastle 2:2 (2. Sturridge, 30. Lallana - 48. Cissé, 66. Colback), Sunderland - Arsenal 0:0, Leicester - Swansea 4:0 (30. a 60. Ulloa, 10. Mahrez, 85. Albrighton), Tottenham - West Bromwich 1:1 (33. vlastní Dawson - 73. Dawson).